Ďakujem, dobře

Ďakujem, dobře

Filmový žánr: Drama

V kinech od: 19.9.2013

Pozoruhodný snímek je intimní sondou do života tří různých rodin, z nichž každá je na jiném stupni společenského žebříčku, a každá se snaží nějak popasovat se změnami, které nám současnost přináší. Nepřikrášlený, ironický pohled na stav věcí v nejlepší tradici československých společensko-kritických filmů.

V jedné z hlavních rolí se objeví český herec a režisér Miroslav Krobot. Film se skládá ze tří povídek. První je příběhem lokálního politika a podnikatele Miroslava, který se snaží svérázně řešit problémy ve vlastní firmě. Hrdinou druhé povídky je důchodce Béla, který se po smrti ženy cítí opuštěný a veškeré naděje vkládá svého syna Attily a dcery Mariky. Bélův syn Attila je hlavní postavou třetí povídky, která líčí jeho obavy ze ztráty zaměstnání a tragikomický boj o záchranu rozpadající se rodiny.

Všechny příběhy jsou inspirované reálným životem a vyprávěné způsobem, který má blízko k dokumentárnímu filmu. Díky tomu se tvůrcům daří proniknout do nitra postav a procítit jejich starosti i zoufalou snahu vymanit se z nich. Přestože chování aktérů filmu může často působit tragikomicky, je to jen zrcadlový obraz světa, který sice postupně ztrácí morálku, ale rozhodně neztrácí naději.

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Ďakujem, dobře?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Ďakujem, dobře. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Ďakujem, dobře bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze