Čelisti

Čelisti

Filmový žánr: Thriller, Horor, Dobrodružný, Drama

Délka filmu: 118 min.

V kinech od: 20.6.1975

Písečné pláže, modré moře a zářivé nebe vítají návštěvníky rekreačního města Amity. Nikdo netuší, že pod hladinou někde čeká obrovský bílý žralok. Brzy si nalezne první oběť, posléze další a další.

Zástupci města se zprvu vše snaží utajit, nakonec s napětím čekají, až se objeví někdo, kdo obrovského žraloka zabije. Na moře vyplouvají tři muži, ichtyolog Hooper, lovec žraloků Quint a šéf místní policie Brody, aby zkusili své štěstí... Slavný, dnes již legendární film o lovu na nebezpečného žraloka - podle knihy Petera Benchleye - natočil režisér Steven Spielberg, kterému přinesl světovou proslulost.

Do budoucnosti s ním získal také obrovskou tvůrčí a finanční svobodu. Film získal tři Oscary: za hudbu (John Williams), za střih (Verna Fieldsová) a zvuk (John R. Carter, Roger Heman Jr., Robert L. Hoyt, Earl Mabery). Světová kinematografie ziskala nový filmový fenomén. Díky neobyčejnému komerčnímu úspěchu - filmové studio Universal brzy přišlo s dalšími dvěma volnými pokračováními.(oficiální text distributora)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Čelisti?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Čelisti. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Čelisti bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze