Bosch: Zahrada pozemských rozkoší

Bosch: Zahrada pozemských rozkoší

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 90 min.

V kinech od: 15.10.2016

U příležitosti pětistého výročí smrti Hieronyma Bosche uvádíme do kin dokumentární film Bosch: Zahrada pozemských rozkoší. Právě datum smrti je totiž jediná informace, kterou můžeme o autorovi jednoho z nejznámějších uměleckých děl světa s určitostí říci.

Film představuje nejslavnější malířova díla, která se stala ikonickými po celém světě. Triptych Zahrady pozemských rozkoší dokáže zaujmout všechny napříč společností. Bosch maloval pro potěšení oka běžného pozorovatele, kterýho nadchne propracovanost jeho obrazů. Pro náročnější pozorovatele však obrazy nepostrádají hloubku a skryté symboly, které nutí k zamyšlení nad povahou lidského vědomý a myšlení.

Existuje ještě mnoho tajemství, kterými jsou obrazy Hieronyma Bosche opředena. I tak jsou jeho obrazy plné nejrůznějších prvků, které můžete s úžasem pozorovat. V malbách nechybí světlé barvy , komplexní akce, komedie, tragédie, tajemství, intriky, napětí, život, smrt a možná dokonce vykoupení. Nyní můžete v kinech obdivovat genialitu obrazů, které pravděpodobně nikdy nebudete schopni plně rozumově pochopit.

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Bosch: Zahrada pozemských rozkoší?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Bosch: Zahrada pozemských rozkoší. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Bosch: Zahrada pozemských rozkoší bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze