Průhledy - to je název letošní výstavy Klubu výtvarných umělců Horácka. Letos poprvé má výstava mezinárodní přesah, neboť se ke 14 členům zmiňovaného klubu připojuje dalších 5 umělců z příhraničních oblastí sousedního Rakouska z klubu Together. Jeho sídlo je v malebném městečku Litschau. Důvodů k „Průhledům“ je několikero. Tím prvním je sklo. Sklo jako ústřední motiv celých Slavností jeřabin. Sklo jako materiál, který nám umožňuje prohlédnout jím samým, ale při tom vnímat jej samotné a jeho krásu. Materiál, který patři k Horácku, jeho historii i současnosti. Věříme, že jak výstava, tak sklářsko-sochařské sympozium jsou důkazem toho, že i blízká i daleká budoucnost sklářství se bude této části Vysočiny velmi důvěrně dotýkat.

V letošním ročníku sympozia nebudou sochařští mistři své pískovcové objekty opracovávat sami. Konzultovat a vytvářet budou ruku v ruce s mistry sklářskými. A je tu další možnost spatřit „Průhled“- prolnutí dvou i více uměleckých disciplín. Mohlo by se zdát, že jsou od sebe velmi daleko, ale je tomu skutečně tak? Sochař i sklář vdechují život neživému materiálu, na konci jejich práce pak stojí chladná krása mnohdy beroucí dech.

Podrobný bohatý program

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Žďár nad Sázavou Akce v obci Žďár nad Sázavou

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Slavnosti jeřabin

Hotel U LabutěŽďár nad Sázavou (292 metrů)

Hotel HajÄŤmanŽďár nad Sázavou (735 metrů)

UbytovánĂ­ Zámek Žďár nad SázavouŽďár nad Sázavou (1 985 metrů)