Aussie a Kiwi Film Fest

Přehlídka australského a novozélandského filmu proběhne 18. – 23. listopadu 2016 v kinech Lucerna a Ponrepo.  Jednou z dominant letošního festivalu bude australská televizní minisérie Utajená řeka (The Secret River).

Cenami ověnčená epopej pojednává o příjezdu prvních trestanců a dozorců na neznámý kontinent. Jejich nový život je spojený s touhou vlastnit kus země, ta ale od nepaměti přirozeně patří původním obyvatelům…

To vede k incidentům, které hrdiny vyprávěného příběhu zasáhnou nadosmrti a v australské společnosti způsobí historickou bolest trvající po generace až dodnes. Aussie a Kiwi Film Fest se uvedením tohoto televizního dramatu připojuje k aktuálnímu trendu filmových festivalů, které reagují na proměnu současného audiovizuálního průmyslu a otevírají dveře i vynikající tvorbě z televizích produkcí.

V roce 2015 jsme uvedli nejlepší TV drama roku 2014 – Kód – natočený australskou veřejnoprávní televizí ABC. Utajená řeka vznikla v roce 2015 opět v produkci televize ABC. Hlavní ženskou roli hraje mladá australská herečka Sarah Snook. Ta je v současném australském filmu často obsazovaná pro svůj herecký talent i zvláštní krásu, jak je možné přesvědčit se i z filmu Švadlena, kde hraje jednu z hlavních ženských rolí.

Nejen střet kultur, ale i střety v netypických mezilidských vztazích, například homosexuálních, pěstounských nebo kmenových, uvidí diváci na 3. Australském a novozélandském filmovém festivalu. Festival vzniká s finanční podporou mj. Ministerstva kultury ČR a Magistrátu Hlavního města Prahy.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v okolí
 • Divadlo Kalich

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kalich
  Praha 1, Jungmannova 9

 • Divadlo Kampa

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kampa
  Praha 1, Nosticova 2a

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.