Das Sommerkino Praha: Láska šílená

Das Sommerkino Praha: Láska šílená

Adresa:

Praha 1, Masarykovo nábřeží 32

Termín: 8.8.2016

8srpen pondělí 21:30

Žánr: filmDas Sommerkino Prahaprojekce


Suicide-Dating v Berlíně v době romantismu: básník Heinrich chce láskou překonat neodvratnou smrt. Sestřenice Marie jeho návrh vydat se společně vstříc smrti kategoricky odmítne. Ani Henriette, mladou manželku jednoho známého, se mu zpočátku nedaří pro svůj plán získat.

Když se ovšem Henriette dozví, že je smrtelně nemocná, nabídka jí najednou začne připadat lákavá… Inspirována společnou sebevraždou básníka Heinricha von Kleista a jeho partnerky Henriette Vogel v roce 1811, natočila Jessica Hausner „romantickou komedii“, podobenství o ambivalenci lásky.

Přísně komponovanými záběry a černým humorem vykresluje film německé vyšší vrstvy 19. století, které se Kleistovi a jeho blouznění spíše vysmívaly. Láska šílená byla v premiéře uvedena na letošním festivalu v Cannes, v sekci Un Certain Regard. Láska šílená je dosud nejinteligentnější a nejpromyšlenější práce J. Hausner; film o romantickém konceptu lásky a jeho ztroskotání.

Tento film by mohl soutěžit i o Zlatou palmu. wienerzeitung.at Jessica Hausner natočila film o lásce, ale není to naivní romantické blouznění nebo snad dokonce Láska šílená plná rozkoše a vášně, jak by se podle názvu filmu mohlo zdát. wienerzeitung.at Rakousko, Lucembursko, Německo 2014, 90 min. Jazyk: německy / Titulky: české Režie: Jessica Hausner Scénář: Jessica Hausner Kamera: Martin Gschlacht Střih: Karina Ressler Hudba: Nicolas Tran Trong, Michel Schillings Hrají: Birte Schnöink, Christian Friedel, Stephan Grossmann, Sandra Hüller, Holger Handtke, Barbara Schnitzler, Alissa Wilms Jazyk/Sprache: německy/ Deutsch, Titulky/Untertiteln: české/Tschechisch Vstup/Eintritt: volný, frei 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

29listopad středa

6pro - 12procelý den

4prosinec pondělí 19:00

Ubytování v okolí akce Das Sommerkino Praha:...

Old Town Apartments - Theatre Praha 1 (159 metrů)

Best Western Hotel Páv Praha 1 (209 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (207 m)
Karlův most Karlův most Praha 1 (834 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (419 m)