Kulturní ozdravovna Jana Buriana

Kulturní ozdravovna Jana Buriana

Adresa:

Praha 6, Bělohorská 201/150

Termín: 9.4.2024
Vstupné:

200 Kč

9duben úterý 20:00

Žánr: koncerty


JAN BURIAN

Jan Burian je český básník, písničkář a prozaik, syn českého avantgardního divadelníka E. F. Buriana, herečky a spisovatelky Zuzany Kočové, a vnuk operního pěvce Emila Buriana.

V letech 1972–1985 tvořil autorskou dvojici s Jiřím Dědečkem, natáčeli spolu alba i televizní skeče. Poté (v letech 1986–1989) vystupoval s Danielem Fikejzem, dále i s Petrem Skoumalem, Vlastislavem Matouškem (skupina Zvláštní vydání) nebo v triu Jan Burian – Jan Jeřábek – František Janče. Od konce devadesátých let natáčí pravidelně desky ve spolupráci se svými syny Janem a Jiřím. S Jaroslavem Kořánem natočil roku 2017 desku Improvizace a spolupracuje se dvěma kapelami, Bizarre Bandem, se kterou v roce 2017 vydal dvojalbum Jihotaje, a vlastní rockovou skupinou Jan Burian Band. Napsal asi 400 písní, a od roku 1970 uskutečnil téměř 5000 vystoupení.

Píše pravidelně fejetony pro Týdeník Rozhlas, jejich počet se blíží pěti stům. Vystavuje fotografie. Je průvodcem turistů po Islandu, Portugalsku, Chile a baltských ostrovech. Od roku 2002 pořádá Festival osamělých písničkářů, který poté vykrystalizoval v založení volného sdružení Osamělí písničkáři. Jan Burian je autorem několika cestopisů a cestopisných dokumentárních filmů, je také zakladatelem Klubu islandských fanatiků.

V Kaštanu už léta vystupuje každý měsíc a kromě toho je i dramaturgem a speakerem pravidelného Festivalu Osamělých písničkářů.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 6 Akce v MČ Praha 6

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Kulturní ozdravovna...

Restaurant a hotel NebozízekPraha (2.7 km)

The Golden Wheel HotelPraha (2.8 km)

Villa St. TropezPraha (3 km)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Pražský hrad Pražský hrad Praha 1 (2.9 km)
Katedrála sv. Víta Katedrála sv. Víta Praha 1 (2.9 km)
Café Savoy Café Savoy Praha 5 (3.3 km)