Bahá’í Praha pozvánka na projekci: nový český dokumentární film uvedený ke 100 výročí Odchodu milovaného Mistra, syna zakladatele Bahá’í učení.

Bahá’í Praha pozvánka na projekci: nový český dokumentární film uvedený ke 100 výročí Odchodu milovaného Mistra, syna zakladatele Bahá’í učení.

Adresa:

Praha 3, Lucemburská 33

Termín: 20.12.2021 (pondělí) 31.12.2023
Vstupné:

zdarma

20pro - 31pro celý den

Žánr: filmdokument


Srdečně vás zveme na projekci filmu. Tento dokument, vyrobený v České republice, zkoumá dopad Bahá’í učení a návštěv Mistra v Evropě na společnost v Českých zemích a na Slovensku v prvních desetiletích 20. století. S využitím archivních materiálů dokládá, že povědomí o nové víře pocházející z Persie existovalo v Čechách již od roku 1845. Sociální nauky víry, jak je hlásal ‘Abdu’l-Bahá při svých návštěvách evropských měst, mělo hluboký vliv na komunitu českých a slovenských intelektuálů, mírových a lidskoprávních aktivistů, kteří později přispěli k položení základů Bahá´í společenství v Československu ve 20. letech 20. století. youtube odkaz: https://youtu.be/Wfedh8SpKwc Nový český dokumentární film uvedený ke 100 výročí Odchodu milovaného Mistra, syna Zakladatele Bahá’í učení

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?