Letní kino Kinská - Osobní život díry

Letní kino Kinská - Osobní život díry

Adresa:

Praha 5, Kinského zahrada 98

Termín: 8.7.2021
Vstupné:

99 Kč

8červenec čtvrtek 21:30

Žánr: filmletní kino open air kino pod širým nebem Praha


Výtvarný film Osobní život díry formálně vychází z dokumentárního filmu, který však překračuje směrem k otevřené, hravé, experimentující formě. „Film vychází z myšlenky, že náš svět je spíše souhrn prázdných míst, děr než pevných a nepropustných věcí. Hravou formou prozkoumává tento děravý svět a snaží se v něm usídlit,“ přibližuje režisér Ondřej Vavrečka, autor osobitých filmů s filozofickým přesahem. Jeho experimentální snímky byly nominovány a získali řadu festivalových ocenění. Ondřej Vavrečka je též performerem, hudebníkem a výtvarníkem.

Krátký konceptuální experimentální film současné děkanky FAMU Andrey Slovákové Pět set plošin je volně inspirován zásadním dílem francouzských filozofů Gillese Deleuze a Félixe Guattariho „Tisíc plošin“. Podobně jako oba myslitelé polemizovali s dominantním způsobem západního myšlení, také film Andrey Slovákové na ploše šesti minut ukazuje, jak lze myslet jinak. Ne s pomocí slov, ale prostřednictvím obrazů a zvuků. Režisérka Andrea Slováková je dokumentaristka, filmová teoretička a kurátorka.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Letní kino Kinská -...

Chevron HotelPraha (155 metrů)

Red & Blue Design Hotel PraguePraha (214 metrů)

Hotel u Martina PrahaPraha (346 metrů)