Večery S – Chansonet, David Šitavanc, Spolektiv

Večery S – Chansonet, David Šitavanc, Spolektiv

Adresa:

České Budějovice, Husova tř. 622/45

Termín: 19.4.2024
Vstupné:

160 Kč/200 Kč

19duben pátek 19:00

Žánr: koncertyblues folk rock swing


Českobudějovická autorská kapela Chansonet vznikla v roce 2015 ze skupiny PFBM (Písňová federace budějckých muzikantů). Vlastní písně hraje v současné době v sestavě: Michal Bosák - klávesy, zpěv, František Pittner - kytara, zpěv, ženským hlasem obohacuje repertoár kapely zpěvačka Ifka - Ivana Pittnerová. Žánrově se skupina pohybuje v oblastech blues, folk, rock a swing. Hudba a texty písní se vzájemně doplňují a vytváří pestrou škálu od tanečně humorných nálad až po melancholicky zadumané.

David Šitavanc vlastními slovy sám o sobě říká: „Bezambiciózní nesystematik v batolecím stařeckém věku, který - zasažen druhou, třetí, či kolikátou již mízou - rozhodl se podlehnout puzení a prezentovat své písně, které jej tu a tam (zejména ve sprše) napadají. Ústředním tématem jeho díla jsou vzpomínky na mládí, na lásku a na to, jak ten svět bejval lepčí. Také zpívá o psech, žábách, vzducholodích a mnoha jiných věcech.“

Domácí Spolektiv tentokrát představí pracovně zvanou „stranu B“ z připravovaného alba Genesis. Babylonské otázky, Dvě sestry, Mám spoustu bohů, Stařec a obraz a další písně s texty Michala Novotného, Evy Sukové, Ladislava Vondráka či Vladimíra Mátla zahraje Spolektiv v plné šestičlenné sestavě ve složení Jarda Hnízdil, Renata Melda Švecová, Martin Jančura, Jirka Regásek, Mikuláš Balo a Vašek Švec. Řada písní zazní v Divadle U Kapličky poprvé.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - České Budějovice Akce v obci České Budějovice

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Večery S – Chansonet,...

Spa Hotel Vita ****České Budějovice (1 133 metrů)

Wellness Hotel DiamantHluboká nad Vltavou (8 km)

Villa GapČeský Krumlov (20.6 km)

Doporučené akce na jihu Čech

Akce na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Klášter Zlatá Koruna Klášter Zlatá Koruna Zlatá Koruna (15.1 km)
Penzion Kamínek Penzion Kamínek Nové Hrady (33.2 km)