Poetická balada k uctění památky Václava Havla - Vláda dušiček

Nahrávám video...

Text Michala Horáčka zhudebnil mladý skladatel Zdeněk Beran, režie videoklipu se ujal Mikoláš Orlický. Mladí tvůrci tuto poetickou baladu věnovali vzpomínce na zesnulého prezidenta Václava Havla. Klip oficiálně zaštítila Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.

Videoklip Vláda dušiček vznikl téměř rok po té, co se poetický text Michala Horáčka dočkal zhudebnění. Příběh Vlády dušiček začal tím, že skladatel Zdeněk Beran oslovil Michala Horáčka s žádostí o spolupráci. V tu dobu již připravoval své nové album Český kalendář a vyhlásil otevřenou výzvu umělcům k hudebnímu ztvárnění svých textů.

Na myšlenku natočení klipu k baladě přivedl autora hudby chicagský kameraman českého původu Vladimír Van Maule, se kterým Beran spolupracuje. Po poslechu prvního demosnímku písně dorazil Zdeňku Beranovi e-mail, že by baladě slušelo poetické ztvárnění. Slovo dalo slovo a společně s režisérem a scénáristou Mikolášem Orlickým postupně začaly přípravy plánů na realizaci obrazového ztvárnění "Vlády dušiček".

Svým sametovým chraplákem dodává písni jedinečný charakter zpěvák František Segrado, kterého doprovází vokál Gabriely Urbánkové ze skupiny Glanc. Zhudebněnou baladu a videoklip autoři věnují prezidentovi Václavu Havlovi jako uctivou vzpomínku před blížícím se smutným výročím jeho odchodu.

Přidejte se k nám na YouTube

t.h. 1.11.2013
Líbí? Pošlete to dál...

Názory fanoušků

Blanka ŽáčkováBlanka Žáčková(13.11.2020 - 20:41)