Vladimir Cosma

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Od Zvířete po Velkého blondýna. Vladimir Cosma v rámci Prague Proms oživil francouzský filmVladimir Cosma, skladatel hudby k filmům s Belmondem, vystoupí na Prague Proms

Možná jste netušili, že při sledování celé řady filmů v hlavních rolích s Jean-Paul Belmondem, Louisem de Funèsem nebo Pierrem Richardem posloucháte hudbu rodáka z Bukureště, Vladimira Cosmy.

Původně se věnoval převážně hudbě klasické nebo jazzu, od 70. letech 20. století však přesedlal na hudbu filmovou. Ačkoliv se Vladimir Cosma narodil v Rumunsku, komponoval převážně pro filmy francouzské produkce.

Vladimir Cosma byl oceněn řadou mezinárodních cen, mezi nimi například v roce 1982 a 1984 dvěma Césary za nejlepší hudbu k filmům Diva (režie J. J. Beineix) a Le Bal (režie E. Scola). V Cannes byl v roce 1983 oceněn cenou Grand Prix du Disque, ve Varšavě v květnu 2001 získal Philip Award Prize za nejlepší filmovou hudbu komponovanou v Evropě.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Vladimir Cosma. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Vladimir Cosma ve videoklipu...

Vladimir Cosma: Kam vyrazit?

Víš o akci, kterou tu nemáme a kde $name vystoupí? Přidej ji.

Vladimir Cosma: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout