Věra Špinarová

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Datum a místo narození: 22.12.1951 - Brno, Československo

Zemřela Věra Špinarová. Bylo jí 65 letBenátská! připravuje na svůj jubilejní ročník jedinečná vystoupení. Nově změnila i jménoFestival Šternberský kopec zahájí vystoupení Majka Spirita a ATMO Music. Zahrají i Olympic a Věra Špinarová Pálavské vinobraní láká nejen na degustace vína a burčáku, ale i na bohatý kulturní program TV Rockparáda - červenec 2015Votvírák odhaluje program pro letošní rok

Věra Špinarová se narodila 23. prosince 1951. Svoji kariéru zahájila v 15 letech, kdy nahrála svou první píseň Já před tebou klečím.

Zpívala s kapelami Flamingo (od roku 1967, do roku 1969), poté přešla ke skupině Majestic, který v roce 1971, po převzetí Ivem Pavlíkem, změnil název na Orchestr Ivo Pavlíka (1969-1984), a poté začala spolupracovat se skupinou Speciál, který založil její kytarista z bývalé skupiny, Adonis Civopulos.

Do roku 1988 aktivně vystupovala, avšak potom se stáhla do ústraní a teprve po spojení s manažerem Václavem Fischerem nastal očekávaný comeback.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Věra Špinarová. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Věra Špinarová: Kam vyrazit?

Víš o akci, kterou tu nemáme a kde Věra Špinarová vystoupí? Přidej ji.

Věra Špinarová: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout