The Cure

Kapela/Hudebník/Hudebnice

The Cure předvedli na Colours svou uhrančivou hudební sílu. Bodovali také Pierce Brothers a ZAZ Colours 2019: Zamilovaní v sobotu. Poslední den festivalu zářili Australané a fenomenální The CureFestival Colours of Ostrava startuje! Na koho se letos přivalí do Vítkovic nejvíce fanoušků? Ocitnout se s The Cure na podiu můžete v záznamu koncertu The Cure – Anniversary 1978-2018 Live in Hyde Park LondonThe Cure svoji čtyřicítku oslaví i na filmovém plátněKam vyrazit v létě za hudbou? Přinášíme výběr letních festivalů po celé republiceFestival Colours of Ostrava uzavřel line-up a představil upoutávku. Velký prostor dá tradičně i diskuznímu MeltingpotuHudební novinky, týden #13: Nesmrtelní The Cure, Stingova kompilace i rokenrol v muzeu

The Cure je anglická alternativní rocková hudební skupina založená v roce 1976 zpěvákem a kytaristou Robertem Smithem v Crawley, Západním Sussexu. Během své existence zaznamenala kapela mnoho změn v sestavě a její současný frontman Smith je jejím jediným stálým členem.

Svou hudební kariéru začali The Cure s deskou Three Imaginary Boys, která společně s prvními singly začlenila kapelu mezi post-punková hnutí, generaci nové vlny, která vedla k vybuzení punk rockové revoluce ve Spojeném království. V osmdesátých letech zařadila skupinu její ponurá až trýznivá hudba do oblasti gothic rocku.

Počínaje rokem 1982 začal Smith do hudby i textu písní přidávat mnohem více popového vlivu (včetně specifického vzezření při koncertech). Díky tomu popularita kapely během 80. let rostla.

Bývá označována za jednu z nejvlivnějších kapel 80. let, na začátku let devadesátých se z nich stala jedna z nejoblíbenějších alternativně rockových kapel. Jejich hudba je charakteristická zejména svým melancholickým nábojem.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě The Cure. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

The Cure: Kam vyrazit?

Víš o akci, kterou tu nemáme a kde The Cure vystoupí? Přidej ji.

The Cure: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout