Stanislav Barek

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Stanislav Barek

Stanislav Barek se narodil v roce 1955 v Rumburku. Nejdříve studoval kytaru soukromě u profesora Jiřího Jirmala, později na konzervatoři v Praze a Teplicích. 40 let působí jako učitel kytary na různých hudebních školách v ČR a v Německu. Je autorem kytarové školy pro začátečníky nesoucí název „Kytara“ a knihy o životě profesora Jiřího Jirmala „Cesty české kytary“.

V současné době se věnuje hlavně koncertní činnosti u nás i v zahraničí. Účinkuje ve skupinách Njorek, Arionas s Marthou Elefteriadu, v duu s Adibem Ghalim a Shahabem Tolouie, houslistou České filharmonie Viktorem Mazáčkem a od roku 2011 vystupuje také sólově. Své první profilové CD „Minimální naděje“ vydal v roce 2012. Je hlavním dramaturgem a ředitelem festivalu „Kytara napříč žánry“, který založil v roce 1998. Festival dlouhodobě spolupracuje s Dejvickým divadelm, v minulosti DD často hostilo právě úvodní večery.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Stanislav Barek. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Stanislav Barek: Kam vyrazit?

Víš o akci, kterou tu nemáme a kde $name vystoupí? Přidej ji.

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout