Šmoldas/Nussbaum/Anderson (Libor Šmoldas New York trio)

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Šmoldas/Nussbaum/Anderson (Libor Šmoldas New York trio)

Ve svém New Yorském triu se Vám Libor Šmoldas představuje společně s rytmikou absolutní světové jazzové špičky. Posuďte sami – o generaci starší američané bubeník Adam Nussbaum a kontrabasista Jay Anderson doprovázeli Michaela Breckera, Tootse Thielemanse, Marii Schneider, Boba Mintzera, Eliane Elias, Stana Getze, Mika Sterna, Johna Scofielda, Johna Abercrombie, Joe Lovana, Lee Konitze, Sonnyho Rollinse a tak by bylo možno pokračovat skoro do nekonečna, mezi nejazzové muzikanty se kterými spolupracují dokonce nechyběli Frank Zappa či Tom Waits.

Nejedná se ovšem o pouhý jednorázový projekt, trio podniko několik turné v Evropě a USA a Šmoldas společně s Nussbaumem a Andersonem vydalo již dvě alba. To první, nazvané Dreamtime, bylo natočené v New Yorku, vyšlo v roce 2015 a přináší intimní verze jazzových standradů ale i Beatles či hudbu z filmu Kmotr nebo Jamese Taylora. V pořadí druhé album nese název On the Move a má naopak syrovější a bluesovější zvuk plným energie s jakou všichni tři muzikanti interpretují Liborovy vlastní kompozice.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Šmoldas/Nussbaum/Anderson (Libor Šmoldas New York trio). Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Šmoldas/Nussbaum/Anderson (Libor Šmoldas New York trio): Kam vyrazit?

Víš o akci, kterou tu nemáme a kde $name vystoupí? Přidej ji.

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout