Šárka Radová

Výtvarník/Výtvarnice

Datum a místo narození: 1949 -

 Narodila se v Praze, kde dosud žije a pracuje. V letech 1964?–?1967 vystudovala gymnázium na Náměstí Míru v Praze a ve svých studiích pokračovala v letech 1967?–?1973 na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, obor keramika.

Je členkou Sdružení výtvarných umělců keramiků a od roku 1992 spolku Umělecká beseda (UB). Od roku 2017 je předsedkyní Výtvarného odboru UB. Je zastoupena v četných galerijních i soukromých sbírkách v Čechách i ve světě. Od roku 1974 pravidelně vystavuje doma i v zahraničí, samostatně (přibližně 50x), skupinově (přibližně 80x). Ve své tvorbě pracuje především s porcelánem, kameninou, papírovou hmotou, používá i ocel, sklo a jiné materiály. Vytváří plastiky a reliéfy jako volnou tvorbu i díla určená do architektury. V rané tvorbě se zabývala především surreálnými a groteskními tématy vyjádřenými malovanou keramickou plastikou, v současnosti se formálně přiklání k monumentálnějšímu sochařskému projevu. Tematicky se dotýká problematiky mezilidských vztahů, společenských proměn a vzájemného vlivu člověka a jeho okolí.
     

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Šárka Radová. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Šárka Radová: Kam vyrazit?

Víš o akci, kterou tu nemáme a kde Šárka Radová vystoupí? Přidej ji.

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout