Prague Rhythm Kings

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Profesionální orchestr zabývající se originální interpretací jazzové a populární hudby mezi léty 1922 – 1932 vystupuje od jeho vzniku na kulturních akcích a festivalech po celé České republice i v zahraničí. 

Žánrově se tento orchestr řadí do raného amerického jazzu, blues a swingu. Repertoár orchestru čerpá ze zvukových záznamů nejpřednějších amerických, ale i českých hudebních těles. Díky použití historických interpretačních prvků a hudebních nástrojů, se snaží přiblížit autentickému zvuku jazzových orchestrů 20. let. Atmosféru těchto noblesních, elegantních a i nespoutaných "žhavých" let, se snaží orchestr přiblížit například pomocí Charlestonu, Foxtrotu, muzikálovými melodiemi, ale také dobovými účesy a kostýmy.

Kapelnicí tohoto hudebního uskupení jest Veronika Šerá, která zvládá kromě vedení kapely, také perfektní hru na klarinet a saxofony všech možných druhů. Jan Veverka zastupuje roli trumpetisty, kornetisty, konferenciéra a dále společně se zpěvačkou Radkou Říhovou také roli pěveckou. Dále Miroslav Nejld na historický trombon, Dalimil Smrž na klavír, Václav Janů na kytaru a banjo a naposledy Kristýna Kanická na baryton saxofon, jímž dodává kapele basou linku.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Prague Rhythm Kings. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Prague Rhythm Kings ve videoklipu...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout