Petr Rímský

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Datum a místo narození: 29.12.1955 - Kolín

Petr Rímský je svérázný písničkář, v jehož projevu se kromě folku mísí zejména prvky šansonu, jazzu a blues. Vynikající a nápaditý kytarista s jedinečným hráčským projevem.

Petr Rímský byl producentem dodnes vzpomínaného festivalu FOLKY - NEFOLKY, který býval po řadu let na hradě Helfštýně a na hradě v Boskovicích, nebo například Prvního mezinárodního romského festivalu s desetitisícovou účastí, třemi vydanými CD, MC a LP, kterým dělal hudební režii.

Písničkář spolupracoval či spoluúčinkoval s řadou významných českých osobností jakými jsou např. Věra Martinová, Janek Ledecký, Karel Kryl, Karel Plíhal, Jaromír Nohavica, Jiří Vondráček, Petr Kocman, Petr Bendl a další. Věnuje se i spolupráci s mladšími kolegy. V posledních letech to byl zejména o generaci mladší písničkář a žák Petrovy školy Zdeněk Hamřík, se kterým občas společně koncertují i lektorují na muzikantských školách.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Petr Rímský. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Petr Rímský: Kam vyrazit?

Víš o akci, kterou tu nemáme a kde Petr Rímský vystoupí? Přidej ji.

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout