Nazareth

Kapela/Hudebník/Hudebnice

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na pražský koncert Nazareth21 nejočekávanějších koncertů roku 2020: Pop, rock, legendární kapely i vycházející hvězdy hudební scénySkotská kapela Nazareth představí nejnovější album na třech koncertech v ČeskuNa letošní Pekelný ostrov dorazí i populární rocková skupina Nazareth

Nazareth je skotská rocková skupina, známá několika hard rockovými hity, stejně jako coververzí balady „Love Hurts“ z poloviny 70. let.

Skupina byla založena ve městě Dunfermline ze zbytků polo-profesionální místní kapely The Shadettes (původně Mark V a The Red Hawks) zpěvákem Danem McCaffertym, kytaristou Mannym Charltonem, basákem Petem Agnewem a bubeníkem Darrellem Sweetem.

Jméno získali ze skladby „The Weight“ od skupiny The Band („I pulled into Nazareth/Was feelin' half past dead…“). V roce 1970 se skupina přesunula do Londýna, kde roku 1971 vydala své první, stejnojmenné album.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Nazareth. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Nazareth: Kam vyrazit?

7únor pátek 19:00

Nazareth

, Masarykova 232/974 Koncert

8únor sobota 19:00

Nazareth

, Jiráskova 1963 Koncert

Nazareth: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout