Milan Slavinger

Výtvarník/Výtvarnice

Datum a místo narození: 1949 -

Autor pochází ze staré lesnické rodiny, kde se povolání lesníka dědí z otce na syna již od roku 1760, tedy více než 250 let. Vzděláním lesní inženýr, zaujatý od mládí myslivostí, ochranou přírody a fotografováním. 

Fotografovat začal až na vysoké škole, kde ho do tajů fotografování, vyvolávání filmů a zhotovení černobílých fotografií zasvěcoval jeho kolega Petr Hašek. Fotografuje především přírodu a vše co s ní souvisí pro radost sobě, svým blízkým a i ostatním. Mimo přírodních snímků nalezneme v jeho archivu záběry z více než sedmdesáti židovských hřbitovů Čech a Moravy, ze slovenských hor, z masopustů, z obcí a měst na Vysočině. Jeho archiv za posledních deset let obsahuje více než padesát tisíc digitálních snímků. Několik let byl členem Horáckého fotoklubu v Jihlavě, nyní je předsedou Klubu fotografů přírody při Českomoravské myslivecké jednotě.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Milan Slavinger. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Milan Slavinger: Kam vyrazit?

Víš o akci, kterou tu nemáme a kde Milan Slavinger vystoupí? Přidej ji.

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout