Luke Nova

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Luke Nova

Luke Nova, vlastním jménem Lukáš Nováček, je DJ a producent s náklonností k deep housu. Luke začal poslouchat elektronickou hudbu díky jeho bratrovi a celkově následoval elektrnocikou scénu a kulturu již od svých patnácti let. Něco okolo roku 2005 začal mixovat jeho první vinyly a v roce 2008 měl první příležitost si zahrát v klubu, před lidmi. Po nějaké době se stal residentem jedné klubové noci v klubu Favál v Brně. Avšak po čase pro něj techno začalo být příliš tvrdé a monotónní. Proto se rozhodl na nějakou dobu přerušit hraní na veřejných místech, dokud nenajde něco, co ho bude více propojovat s jeho aktuálními hudebními požadavky.

Nakonec ho naplnil deep house. Hned začal mít daleko větší požitek z hudby, kterou hrál. Momentálně mu dělá velkou radost pravidelné hraní na jedné z nejlepší deep house klubovce v Brně - Coonk. V této chvíli má za sebou hraní v následujících klubech: Perpetuum, Bukanýr, Sklenick, Mersey, Abstrakt, Faval, Zoo bar, Touster, Bat Music Space, Station Bar, Styx, Trix, 7. nebe, Acka, Cihelna, Wakata, POPcore, Gazela, Club 68. S těmi všemi skilly a pokroku v hudebních technologiích vylepšil svůj mix a nyní hraje ze tří pc stop. Vždy používá hodně efektů - reverby, delaye, filtery, což přispívá k výslednému dynamičtějšímu zvuku.

V lednu roku 2013 vydává svůj první track

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Luke Nova. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Luke Nova: Kam vyrazit?

Víš o akci, kterou tu nemáme a kde $name vystoupí? Přidej ji.

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout