Lindsey Stirling

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Lindsey Stirling

Lindsey Stirling je všestranná umělkyně, která ve své tvorbě kombinuje houslovou tvorbu, dubstep i taneční kreace.

Rodačka z kalifornské Santa Any začala s houslemi v pouhých pěti letech, její neobyčejnou kariéru nastarovala až soutěž Amerika má talent. Lindsey se sice dostala jen do osmifinále, zato si jí ale všiml producent Devin Graham a společně natočili první hudební video. Ze zpěvačky, které porotci populární soutěže vyčítali zdánlivě prapodivné spojení klasické hudby, dubstepu a tance, se právě díky tomu stala internetová senzace: její YouTube kanál má v současné době 12 miliónů odběratelů.

V roce 2012 vydala Stirling svoje debutové album a hity jako Crystallize nebo Radioactive od té doby visí na špici žebříčků prodejnosti. Nedílnou součástí její image jsou ale taktéž hudební videa, která prostřednictvím jejího YouTube kanálu obletěla celý svět. Během své kariéry stihla Stirling spolupracovat s takovými hvězdami jako jsou Pentatonix, LMFAO, Tyler Ward nebo John Legend.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Lindsey Stirling. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Lindsey Stirling: Kam vyrazit?

Víš o akci, kterou tu nemáme a kde $name vystoupí? Přidej ji.

Lindsey Stirling: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout