Lana del Rey

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Holky z gauče, Spring Festival i nový Palán. Přinášíme kulturní tipy na týden od 15. do 21. březnaNadějná mladá žena, Rozčarování i Manuál urbanisty začátečníka. Přinášíme kulturní tipy na týden od 11. do 17. lednaChicagský tribunál od Netflixu, básně Lany Del Rey a sólové album Matta Berningera. Přinášíme kulturní tipy na týden od 12. do 18. říjnaMelancholická Lana Del Rey je zpět s novinkou. Album Norman Fucking Rockwell vyjde v srpnuFOTOREPORT: Aerodrome, den druhý: sukýnky, dračice s kytarou a předražený kýčAerodrome v obrazech: Lana Del Rey, CHVRCHES i pořádný rockový nářez Táhneme na Aerodrome: 5 hvězd, na které láká jedna z největších hudebních událostí léta Festival Aerodrome ohlásil posledního zahraničního interpreta. Kdo doplní hvězdný program?

Elizabeth Grant alias Lana del Rey se narodila v New Yorku a svou hudební kariéru začala již v osmnácti letech. První nahrávku Del Rey vydala v říjnu 2008, jednalo se o tří písňové EP pojmenované Kill Kill. První sólová deska jí vychází roku 2010, byla dostupná prostřednictvím itunes, ale brzy je stažena z prodeje.

Celosvětový úspěch přichází až se singlem Video Games z roku 2011, který na Youtube zhlédlo více než 20 milionů lidí. Následující rok vychází její druhá nahrávka Born to Die, díky které se dostává na vrchol hudebních žebříčků. Téhož roku spatří světlo světa i další nástupce pod názvem Paradise a potvrzuje Lanu Del Rey jako špičku americké popkultury. Její písně obsahují velké množství melancholičnosti a dramatičnosti.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Lana del Rey. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Lana del Rey: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout