Ladislav Janouch

Výtvarník/Výtvarnice

Datum a místo narození: 1944 - Praha

Ladislav Janouch nar. 14. června 1944 v Praze. V letech 1959 – 1963 vystudoval Střední průmyslovou školu keramickou v Bechyni, poté pokračoval na Akademii výtvarných umění v Praze (1967 – 1973). V roce 1980 byl na stáži na Academia di Belle Arti Perugia. 
     Po maturitě na SPŠ Keramické v Bechyni byl povolán na dvouletou vojenskou službu. Po návratu krátce pracoval v keramickém družstvu Keramo Praha. Po absolvování AVU v Praze v roce 1973 působí dodnes jako sochař ve svobodném povolání. Uspořádal kolem pětadvaceti autorských výstav a zúčastnil se mnoha výstav kolektivních v Čechách a zahraničí. Svými pracemi je zastoupen ve veřejných i soukromých sbírkách. Účastnil se mezinárodních sochařských sympozií. 
     Jeho raná expresivní až barokní tvorba převážně sportovních a symbolických námětů přechází postupně k využívání kontrastu konkávních a konvexních tvarů a čistých linií zejména v ženských postavách a torzech. Při sportovních námětech využívá dynamiku a nadsázku tvarů. Symbolické převážně antické náměty pomáhají k asociaci věčného tématu – člověka. Protiváhou jsou ženské postavy a torza jednoduchých, velkých forem, někdy skládaná z několika kusů materiálu.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Ladislav Janouch. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Ladislav Janouch: Kam vyrazit?

Víš o akci, kterou tu nemáme a kde Ladislav Janouch vystoupí? Přidej ji.

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout