Kristýna Leichtová

Herec/Herečka

Datum a místo narození: 14. 9. 1985 - Plzeň

Romeo a Julie, Zkrocení zlé ženy, Othello i Zimní pohádka. Letní shakespearovské slavnosti přinesou čtyři premiéryKlenoty tropických pralesů se vrací do Botanické zahrady v TrojiKorunovace vypráví o tragikomickém procesu dospíváníNejistá sezona 2015/2016 v Divadle Komedie / Centru východní dramatikySyrová zpověď žen-vražedkyň v Divadle KomedieChuť Divokého masa v Divadle Komedie

Kristýna Leichtová je česká herečka, která se narodila v roce 1985 v Plzni, zatím ještě studuje DAMU, i když by ráda později vystudovala animátorství na FAMU. Kromě toho ještě hraje či hrála v několika divadlech - v roli jelena se třeba objevila v prestižním Divadle Na Vinohradech. V roce 2006 ztvárnila jednu z postav v komedii Účastníci zájezdu, natočené na motivy románu Michala Viewegha.

filmy a seriály
2010 - Bastardi
2008 Comeback (Iva)
2007 Světla pasáže(Kačenka)
2006 Účastníci zájezdu (Denisa)
2005 Žralok v hlavě (divka)
2003 Hostel
2012 Gympl s r/učením omezeným

Už během studia hudebně-dramatického oddělení Pražské konzervatoře, kterou absolvovala v roce 2007, účinkovala v menších rolích na pražských scénách (Divadlo komedie, Stavovské divadlo, Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí, Žižkovské divadlo, Ta fantastika) a současně se představila na filmovém plátně. Hrála v komedii Žralok v hlavě a v prázdninové komedii Účastníci zájezdu.
Zahrála si také v jedné epizodě cyklu Soukromích pastí a v roce 2010 si zahrála ve filmu Bastardi.
Také hrála v seriálu Cesty domů, poručíka Mgr. Terezu Slukovou.

A v roce 2012 se opet objevila na obrazovkach TV Nova v seriálu Gympl s (r)učením omezeným, kde hraje hlavní roli Denisu Hájkovou. 

Věnuje se tanci, zpěvu a výtvarnému umění. Manažerem Kristýny Leichtové je od roku 2008 český producent Roman Roun.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Kristýna Leichtová. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Kristýna Leichtová ve filmu...

Kristýna Leichtová: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout