Jan Burian

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Datum a místo narození: 1952 -

Koncert pro Paměť národa vyprodal Forum KarlínDivadlo na Vinohradech chystá první premiéru sezóny. Hlavní roli si zahraje Dagmar HavlováPísničkář Jan Burian pokřtí v divadle Archa své nové album Jiná dobaSoutěžte o vstupenky na koncert a křest alba Jana Buriana Jiná doba!

Jan Burian (1952) je autor písní, pianista, zpěvák, spisovatel a televizní moderátor. Vydal řadu vlastních písňových alb, např. Hodina duchů, Černý z nebe, Unavený válečník, Zrcadlo, Dívčí válka, Muži jsou křehcí, 12 druhů samoty, Jak zestárnout a další. Podílel se na kolektivních albech For Semafor nebo Buď moje slunce. 

Kromě dnes již legendární spolupráce s Petrem Skoumalem, Jiřím Dědečkem a Janem Vodňanským, jejichž Večírky rozpadlých dvojic vyšly na stejnojmenném dvojalbu v roce 2010, dnes vystupuje za doprovodu členů kapely Republic of Two. Literární tvorba Jana Buriana obsahuje kromě básnických sbírek (Hodina duchů, Ženy, muži a jiné básně) a cestopisů (Chilský deník, Cokoli o Dánsku, Sága o cestě na Island, Výlet do Portugalska, Ostrovy, majáky a mosty) i osobní zápisky a fejetony (Přízrak v nákupním středisku, Přímluva za dnešní dobu).

V knižní podobě vyšly také televizní rozhovory Posezení s Janem Burianem. Je spoluautorem i řady dokumentů, zvláště s režisérem Pavlem Kouteckým (Islandská paměť, Chilské deníky) a pořadu Burianův den žen (spolu s Vítem Klusákem a Filipem Remundou). V roce 2012 vydal knihu o svém otci Nežádoucí návraty E. F. Buriana a pro rozhlas vytvořil cyklus 28 pořadů o severské kultuře Na Sever s Janem Burianem. V loňském roce pokřtil dvojalbum Dvacet let v Arše, které vzniklo z nahrávek vystoupení v Divadle Archa, kde již od otevření Archy v roce 1994 pravidelně účinkuje.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Jan Burian. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Jan Burian: Kam vyrazit?

Jan Burian: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout