Felix Slováček jr.

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Pozvánka hlavně pro děti: Na hradě Loket budou hledat Kapku medu pro Verunku!Závěrečný koncert Mezinárodního hudebního festivalu Eduarda Nápravníka představí světovou premiéru

Od roku 1999, kdy složil přijímací zkoušky na Pražskou konzervatoř obor klarinet, založil tří člennou rockovou skupinu „Nails“ (hřebíky), kde se prosadil jako skladatel autorských písní a textů. Skupina také hrála „Nirvana Revival“, bohužel se však po nahrání první desky „Sběratel lidských těl" rozpadla díky odchodu baskytaristy. V roce 2003 se stal doprovodným kytaristou, vokalistou a spoluautorem hudby a textů v rockové skupině Glanc. Obě kapely odehrály nespočet koncertů a zúčastnili se i několika festivalů. Skupina Felix Band dvakrát vystoupila na reklamním festivalu ve Slovinské Portoroži a v roce 2005 natočila ve spolupráci s FAMU krátké unplugged DVD pod názvem „Felix Gang Band Unplugged".

Zpívá a hraje s RTV Big Bandem svého otce a spolupracuje s mnoha Big Bandy po celé České republice, např. s Big Bandem Gustava Broma, Sokolov, Polná, Lanškroun…atd. Na těchto koncertech se setkal na stejném pódiu s osobnostmi jako např. s Karlem Hálou, Karlem Černochem, Helenou Vondráčkovou, Marií Rottrovou, Jitkou Zelenkovou, Leonou Machálkovou, Monikou Absolonovou a Karlem Gottem.

V roce 2007 se zúčastnil 10. festivalu swingové hudby, kde figuroval jako zpěvák v cyklu koncertů s australským legendárním trumpetistou, skladatelem a členem GRP all star Big Bandu, Jamesem Morrisonem. V roce 2010 vystoupil na Jazzovém festivalu v Mikulově s RTV Big Bandem a Třeboňských Nocturnech jako sólista s Big Bandem Gustava Broma v roce 2011. Dále vystoupil na festivalech Jazz bez hranic, Moravia Music Fest, 10. Jazzového festivalu v Mikulově „pocta Karlu Kraugartnerovi", na festivalu vážné hudby „Jaro v Rusku" 2013 a další…

V roce 2006 absolvoval pražskou konzervatoř pod vedením profesora Milana Poláka. Studoval na Akademii múzických umění v Praze u profesora Jiřího Hlaváče a profesora Vlastimila Mareše. Zúčastnil se mistrovských kurzů v rakouském Semmeringu (ISA), kde vyhrál v soutěži dechových nástrojů 2009 cenu Antonína Rejchy. Zde také navštěvoval kurzy profesorů Michela Lethieca a Francaise Bendy. V roce 2010 absolvoval HAMU s Komorní filharmonií Pardubice v cyklu „Ti nejlepší".

Od května 2008 působil na postu prvního klarinetisty v Karlovarském Symfonickém orchestru, se kterým nyní spolupracuje jako sólista, úspěšně vystoupil i s Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně, Jihočeskou komorní filharmonií, Plzeňskou Filharmonií, kde se představil jako zpěvák a klarinetista, či na „Večeru Gershwina“ s orchestrem Berg v Písecké bráně v Praze.

Roku 2009 se zúčastnil turné k 70. narozeninám Českého zpěváka Karla Gotta po České a Slovenské republice s RTV Big Bandem Felixe Slováčka, kde je doposud stálým hostem a s Big Bandem též odcestoval na několik koncertů do severního Německa a Španělska.

Roku 2010-2011 odjel na studijní stáž do norského Osla na Norges Musikkhøgskole (Norway Academy of Music), kde studoval u slavného prof. Hanse Christiana Bræina obor klarinet, a zúčastnil se master kurzu prvního klarinetisty Royal Concertgebouw Orchestra Andreasem Sundénem. Komorní hudbu studoval u Norského klavíristy Vebjørna Anvika (Grieg Trio). Navštěvoval vedlejší obor Jazz vocals ensemble. Seznámil se zde s klavíristou Jakubem Uhlíkem, se kterým spolupracuje na komorní hudbě. V Oslu, kromě vystupování ve škole a na České Ambasádě, zahrál koncert na druhé nejprestižnější škole Barrat Due na festivalu tzv. zakázané hudby „Erklært Unmusikk" (Stravinsky,Webern).

Nyní se věnuje dramaturgické a produkční činnosti v legendární „Jazzové sekci" a hudebnímu seskupení „Baroque Jazz Special", které se zaměřuje na interpretaci „třetího proudu", jež je vzájemnou fůzí klasické, jazzové, soudobé, alternativní hudby, ale také vlastní tvorby. Navazuje na legendární Barock Jazz Quintet. Spolupracuje s kytaristou MgA. Petrem Alexou na projektu „Felix Gang Band" s vlastní tvorbou, kde aktivně hraje, zpívá a skládá. Je členem Pražského saxofonového kvarteta. V roce 2012 se stal dramaturgem a producentem Mezinárodního Hudebního Festivalu Eduarda Nápravníka.www.napravnikfestival.cz www.facebook.com/IMFNapravnik

V současné době hraje v divadle Hybernia hlavní roli Honzy v muzikálové pohádce „KAPKA MEDU PRO VERUNKU" a v legendárním SEMAFORU v „KDYBY TISÍC KLARINETŮ", „KYTICE", „RYTÍŘI Z BLANÍKU A KRASAVICE LÍDA" nebo v DIVADLE NA JEZERCE „VYSÍLÁ STUDIO JEZERKA".

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Felix Slováček jr.. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Felix Slováček jr.: Kam vyrazit?

Víš o akci, kterou tu nemáme a kde Felix Slováček jr. vystoupí? Přidej ji.

Felix Slováček jr.: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout