Debashish Chaudburi

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Debashish Chaudburi

Debashish Chaudhur je indický dirigent žijící v Praze. Dirigoval čtyři pěvecké sbory a aktivně se podílel na místním hudebním životě v indické Kalkatě, kde působil jako vedoucí hudební katedry na St. James‘ School. Založil také St. James‘ School Orchestra a komorní orchestr Calcutta School of Music. Po studiích v Indii, USA, Singapuru a Anglii přijel do České republiky, kde nejprve absolvoval dirigentské kurzy v Kroměříži a následně začal jako první Ind studovat dirigování na Pražské konzervatoři. V této době navázal úzký vztah s rodinou Antonína Dvořáka.

V roce 2004 získal Chaudhuri 1. cenu na dirigentské soutěži ve švýcarském Lausanne a v roce 2005 se jako první Ind v historii probojoval mezi finalisty na nejprestižnější dirigentské soutěži v Besançonu ve Francii.

Pracuje s českými i zahraničními orchestry jako např. Orchestre de Franche-Comté, Sofia Festival Orchestra, The Masterplayers Orchestra (Švýcarsko), Plzeňskou filharmonií, Janáčkovou filharmonií Ostrava, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, PKF – Prague Philharmonia, Pardubickou komorní filharmonií, Moravskou filharmonií, Jihočeskou komorní filharmonií, Filharmonií Brno, Camerata Moravia, Imperial College Sinfonietta ad. Je opakovaně zván k dirigování abonentních koncertů s pestrým repertoárem od E. Elgara, A. Roussella, S. Rachmaninova, M. Ravela, F. Schuberta, A. Dvořáka, J. K. Vaňhala, V. Blodka, F. Liszta, N. Rimskij-Korsakova etc. po Mayerse, Jarre a Blatného.

V roce 2016 organizoval turné filharmonie Bohuslava Martinů jako prvního českého orchestru v Indii po 57 letech a okouzlil českou hudbou diváky v Bombaji a Kalkatě.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Debashish Chaudburi. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Debashish Chaudburi: Kam vyrazit?

Víš o akci, kterou tu nemáme a kde $name vystoupí? Přidej ji.

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout