Caro Emerald

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Druhou polovinu Colours of Ostrava drželi nad vodou Passenger, 2Cellos i legendární UnderworldColours of Ostrava gradují - třetí den ovládla sebevědomá Emerald a Thievery CorporationDen po dni: co na Colours of Ostrava rozhodně stojí za toColours of Ostrava 2016: poslechnout si Underworld i diskutovat s Robertem Fulghumem

Caro Emerald spojuje taneční jazz 40. let s 21. stoletím, pařížskou eleganci s Hollywoodem a elektrobeaty s bigbandem. Doma i po světě prodala miliony alb, dobyla holandské a britské žebříčky, vystupovala na festivalu Glastonbury i v Royal Albert Hall.

Caro Emerald, absolventka amsterodamské jazzové konzervatoře neskrývá, že Amy byla jejím velkým vzorem. Když v roce 2007 holandští producenti David Schneurs a Jan Van Wieringen požádali neznámou Caroline Esmeralda van der Leeuw o nahrání dema skladby Back It Up, neměli ani tušení, že stojí u zrodu kariéry budoucí hvězdy.

Prodej následujícího alba Deleted Scenes from the Cutting Room Floor v Holandsku pokořil dosavadní rekord Michaela Jacksona s Thrillerem. Následující deska The Shocking Miss Emerald ji už pevně usadila na trůně “jazzové retro princezny”. Zpěvačce dopomohla k mnoha cenám a veleúspěšné skladby využili filmaři i reklama.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Caro Emerald. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Caro Emerald: Kam vyrazit?

Víš o akci, kterou tu nemáme a kde Caro Emerald vystoupí? Přidej ji.

Caro Emerald: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout