Bohemia Voice

Kapela/Hudebník/Hudebnice

Multižánrové těleso Bohemia Voice propojuje hudební styly a tím spojuje lidi otevřené pro vnímání hudby v její ryzí podstatě. Kvarteto Bohemia Voice vzniklo v roce 2012 a jak je již z názvu kvarteta patrné, jedním z impulsů jeho vzniku je vlastenecká.

Dramaturgie vychází ze světových filmových melodií a evergreenů, ale nebojí se též tanečních mega hitů v úpravě pro čtyřhlas, jako je např. Pharell Williamsovo Happy. Od roku 2015 v Bohemia Voice vedle sebe stojí sopranistka Zuzana Seibertová, která je mimo jiné sbormistryně v uskupení Elpida, altistka Elin Špidlová, muzikálová zpěvačka, basbarytonista Lukáš Sládek, sólista Národního divadla a Bronislav Palowski, přední tenor Pražského filharmonického sboru.

Bohemia Voice zaznamenalo úspěchy též v zahraničí. V roce 2017 absolvovalo turné po Indii u příležitosti výročí vzniku České republiky. V následujícím roce pak zazpívalo indickému prezidentovi při jeho návštěvě ČR. V listopadu 2018 vydalo kvarteto své premiérové album nazvané Vánoce s Bohemia Voice.

„Náš jedinečný mix swingu, gospelu, popu a především klasické hudby nemá hranice, pouze vkus a tvář vokálního uskupení Bohemia Voice. Ve svých písních otevíráme témata Lásky, Víry, jako ozdravného procesu pro lidi, planetu a krásnou, pro nás drahou, českou zem,“ říká Elin Špidlová, zpěvačka a manažerka z Bohemia Voice.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě Bohemia Voice. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

Bohemia Voice ve videoklipu...

Bohemia Voice: Kam vyrazit?

Víš o akci, kterou tu nemáme a kde Bohemia Voice vystoupí? Přidej ji.

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout