B-Side Band

Kapela/Hudebník/Hudebnice

B-Side Band

Pokud se má Brno něčím v oblasti hudby chlubit, jsou to beze sporu také big bandy. Historie orchestru Gustava Broma je dostatečně známa a je lemována úspěchy na mezinárodních festivalech i umístěními v anketách Rolls Royce mezi jazzovými časopisy, magazínu Down Beat. V posledních letech legendární bigband působí spíše na Slovensku, v Německu či Polsku a veze se na vlně reputace vybudované za minulého režimu. I díky tomu se v Brně vytvořil prostor pro nové profesionální těleso a bylo jen otázkou času, kdo jej využije, kdo přijde s ucelenou koncepcí, dostatečnou dávkou entuziasmu, nadáním kočírovat chod tak velkého tělesa a zároveň schopností mu zajistit práci. Trumpetista a impresário Josef Buchta na jaře roku 2006 v sobě ono nadšení a odvahu nalezl a inicioval vznik kapely B Side Band.

Buchta při vzniku kapely investoval nejen svoji vizi a koncept kapely, ale i nezdolnou energii při snaze zajistit orchestru příhodné podmínky k dlouhodobému úspěšnému fungování. Obklopil se podobně smýšlejícími hudebníky se zkušenostmi z celé řady žánrů, schopnými uspokojivě realizovat jeho vlastní představu moderního nadžánrového bigbandu. Výsledky úsilí jsou mimořádné, vždyť po necelých pěti letech své existence kapela odehrála už přes sto vystoupení, oslovila velké množství posluchačů a získala respekt hudebních kritiků. Účinkovala ve třech desítkách představení ,,Jazz Side Story" v Městském divadle Brno.

Staň se publicistou a napiš biografii k osobě B-Side Band. Stačí se přihlásit a můžeš začít publikovat. Buduj s námi kulturu na Informuji.cz

B-Side Band: Kam vyrazit?

20červenec čtvrtek 20:00

B-Side Band: Napsali jsme...

Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout