Bude Malashnikow víc než Lucie?

Bude Malashnikow víc než Lucie?

Kapela Malashnikow? 

To je nespoutanost, dravost, drzost a provokace!

Dovolte mi představit Vám tuto kapelu z lehce přímeho pohledu. Jednak znám frontmana Vojtu Malacha osobně a věřte, že není lepší způsob jak poznat charakter homo sapiens, než filozofovat s kytarou v ruce, pár promile v krvi, hvězdama nad hlavou a žvárem u pusy.

Kapelu Malashnikow založil na jaře roku 2008  právě Vojta Malach, který měl spoustu vlastních hudebních nápadů, ty vybral spolu s bratry Pavlem a Janem Salákovými k natočení. Za jejich účasti vzniklo v garáži nahrané CD označené pouze Jazzneck von Malashnikov. Pod tímto názvem také nějaký čas kapela vystupovala. Skupina, ke které se brzy připojil druhý kytarista Milan Kejda, začala vystupovat na nejrůznějších akcích v Třebíči a okolí, potom i v Brně, Jihlavě a Praze.

Skupinu proslavily zejména úspěchy v soutěžích kapel na třebíčském Majálesu 2011, kde obsadila první místo v soutěži Hvězda Horáckých novin. Tam bylo dosaženo jednoznačného vítězství v obou kolech soutěže (hlasování odborné poroty složené z věhlasných třebíčských hudebníků a hlasování návštěvníků Majálesu). Dalším úspěchem v témže roce bylo vítězství v hlasovací soutěži Zahraj-Vyhraj třebíčského festivalu Zámostí, které kapele umožnilo zahrát si na hlavním pódiu festivalu.

Úspěšný byl pro kapelu i rok 2012, v tomto roce totiž skupina opět vyhrála první místo v hlasovací soutěži, tentokrát na festivalu JamRock 2012 v Žamberku. Na tomto prestižním festivalu si kapela zahrála spolu se špičkami české rockové scény, ale i s hvězdami z USA, Německa, Španělska aj.

Skupinou postupně prošla řada třebíčských hudebníků, až postupně vykrystalizovala v současné obsazení: Vojtěch Malach - kytara, zpěv, hudba & texty, Jakub Šwarda Švaříček - baskytara, Milan Kejda - kytara a Roman Ringo Pašek -bicí. V současné době byla kapela zařazena do soutěže o hraní na pražském Rock´n´Beer Festu, kluky můžete podpořit prostým hlasováním na www.ceskypivnifestival.cz

Kapela se vyvíjí. Kluci začínali v garáži a jejich muzika na pomezí jazzu, rocku a bigbítu postupně nabírá na intenzitě, dostává jasný směr, kterým je hardrock a punk. Sice jejich muzika trochu připomíná Lucii nebo Wanastowi vjecy, což by někdo mohl brát za něco ošoupanýho, obehranýho, starýho ... zkrátka něco, co se hrávalo v 90. letech. Ale upřímně. Proč Lucie vyhrávala jednoho slavíka za druhým? Protože byla výborná! A není super hrát muziku, která byla výborná? Nechci kluky škatulkovat, ale spousta kapel z let 60.,70., nebo 80. nebyla do dnešního data co do kvality hudby překonána. A muzika s doprovodem nakřáplýho hlasu Vojty Malacha rozhodně není kopií Lucie. Naopak! Je v tom něco víc?

Kapela Malashnikow má zkrátka dobře našlápnuto, je z ní cítit mladistvá dravost a věřím, že dá o sobě ještě hodně vědět. "Seš dítě Malacha? Nos s sebou kalacha!"

Nahrávám...
28.2.2013 21:41 | Eva Vlková

Přidat komentář Líbí se mi to Líbí? Pošlete to dál...

 
Jelen & přátelé

10.8.2024 v 14:00 hod. (sobota)

Jelen a jeho přátelé se po třech letech vrátí 10. srpna 2024 do Přibyslavi na...

Moje akce tady?

Prostor pro tvůj názor...

Komentovat může pouze přihlášený fanoušek...