Městské kulturní středisko Jaroměř, Jaroměř

Městské kulturní středisko Jaroměř

Jaroměř, nám. Dukelských hrdinů 240

Není tu akce, kterou Městské kulturní středisko Jaroměř pořádá? Přidej ji

Městské divadlo, dříve Fügnerova sokolovna bylo postaveno v letech 1901 - 1903 podle projektu architekta J. Podhájského jako víceúčelový "Sokolský dům" pro tělocvičné a kulturní aktivity jaroměřské veřejnosti.

Po mnoho let se právě zde nacházel jediný velký sál v Jaroměři, a tak se "Sokolský dům" stal brzy tepnou společenského života města. V jeho prostorách našly zázemí pro svou činnost četné ochotnické spolky a budova byla nepřetržitě obsazena pro divadla a jeho zkoušky, pro koncerty, biograf, přednášky či besedy. Roku 1926 byla výstavbou nové Tyršovy sokolovny ukončena tělocvičná činnost ve zdejším sále a v 50. letech, kdy byla budova majetkem ZV n.p. JUTA Jaroměř, došlo k přestavbě budovy a k rekonstrukci interiérů, během nichž byl velký sál upraven výhradně pro divadelní účely. V roce 1991 byla Fügnerova sokolovna navrácena TJ Sokol jaroměř, v létě roku 2000 ji pak zakoupilo město Jaroměř a přistoupilo k postupné rekonstrukci exteriérů i interiérů, jejíž okamžité zahájení si vyžádala zejména ničivá povodeň, která v březnu 2000 zatopila veškeré suterénní prostory divadla. I. etapa rekonstrukce - v suterénu divadla proběhla již roku 2000. V letech 2002 - 2003 následovala rozsáhlá rekonstrukce interiérů podle projetku architekta J. Pizingera. Rekonstrukce fasády byla zahájena v létě 2005.

Pro svůj starobylý ráz a jedinečnou akustiku je dnes sál jaroměřského divadla oblíben nejen mezi umělci a diváky, ale také mezi režiséry televizních stanic či vydavateli hudebních nahrávek.Městské kulturní středisko Jaroměř - aktuální program

Toto divadlo si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Městské kulturní středisko Jaroměř: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!