Městské kulturní středisko Jaroměř, Jaroměř

Městské kulturní středisko Jaroměř

Jaroměř, nám. Dukelských hrdinů 240

Není tu akce, kterou Městské kulturní středisko Jaroměř pořádá? Přidej ji
  • Byli tady
  • Ohodnoť místo
  • www.divadlojaromer.cz

Městské divadlo, dříve Fügnerova sokolovna bylo postaveno v letech 1901 - 1903 podle projektu architekta J. Podhájského jako víceúčelový "Sokolský dům" pro tělocvičné a kulturní aktivity jaroměřské veřejnosti.

Po mnoho let se právě zde nacházel jediný velký sál v Jaroměři, a tak se "Sokolský dům" stal brzy tepnou společenského života města. V jeho prostorách našly zázemí pro svou činnost četné ochotnické spolky a budova byla nepřetržitě obsazena pro divadla a jeho zkoušky, pro koncerty, biograf, přednášky či besedy. Roku 1926 byla výstavbou nové Tyršovy sokolovny ukončena tělocvičná činnost ve zdejším sále a v 50. letech, kdy byla budova majetkem ZV n.p. JUTA Jaroměř, došlo k přestavbě budovy a k rekonstrukci interiérů, během nichž byl velký sál upraven výhradně pro divadelní účely. V roce 1991 byla Fügnerova sokolovna navrácena TJ Sokol jaroměř, v létě roku 2000 ji pak zakoupilo město Jaroměř a přistoupilo k postupné rekonstrukci exteriérů i interiérů, jejíž okamžité zahájení si vyžádala zejména ničivá povodeň, která v březnu 2000 zatopila veškeré suterénní prostory divadla. I. etapa rekonstrukce - v suterénu divadla proběhla již roku 2000. V letech 2002 - 2003 následovala rozsáhlá rekonstrukce interiérů podle projetku architekta J. Pizingera. Rekonstrukce fasády byla zahájena v létě 2005.

Pro svůj starobylý ráz a jedinečnou akustiku je dnes sál jaroměřského divadla oblíben nejen mezi umělci a diváky, ale také mezi režiséry televizních stanic či vydavateli hudebních nahrávek.Městské kulturní středisko Jaroměř a okolí - aktuální program

Toto divadlo si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Městské kulturní středisko Jaroměř: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!