Kostel sv. Cyrila a Metoděje

Olomouc, Cyrilometodějské nám. 233/1

Není tu akce, kterou Kostel sv. Cyrila a Metoděje pořádá? Přidej ji
  • Byli tadyBára B.
  • Ohodnoť místo

Kostel sv. Cyrila a Metoděje v olomoucké části Hejčín je ukázkou stylu neoklasicizující moderny. Exteriér kostela je jednoduchý, to kontrastuje s jeho bohatou výzdobou. Na stavbu byl použit neobvykle vysoký počet mramorů a kamenů.

Kostel sv. Cyrila a Metoděje vznikl z potřeby obyvatel vzdálenějších částí Olomouce. Ti to měli totiž do kostelů v centru příliš daleko. Budova je poměrně mladá, stavba byla zahájena v roce 1929. Prováděli ji stavitelé Jindřich Kylián a Tomáš Šipka na základě návrhu architekta a stavitele Josefa Šálka z Brna. O sochařskou výzdobu se postaral český akademický sochař Julius Pelikán, který vytvořil sochy z kamene, kovu i ze dřeva.

Dominantou kostela je věž vysoká 65 metrů, na jejíž přední části se nachází osm metrů dlouhé, bronzové sousoší sv. Cyrila a Metoděje, podle nichž je kostel pojmenovaný. Hlavní oltář disponuje oltářním obrazem, který je největší ve střední Evropě. Krypta chrámu pak obsahuje hrobku arcibiskupa Prečana, jenž dal kostel vystavit. Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Kostel sv. Cyrila a Metoděje: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!