Kavárna Slavia, Praha 1

Kavárna Slavia

Praha 1, Smetanovo nábř. 1012/2

Není tu akce, kterou Kavárna Slavia pořádá? Přidej ji
  • Byli tadyt.h.
  • Ohodnoť místo
  • cs.wikipedia.org

Kavárna Slavia je známá pražská kavárna, která se nachází na pravém břehu Vltavy naproti Národnímu divadlu na nároží Národní třídy a Smetanova nábřeží v Paláci Lažanských na Starém Městě. Byla otevřena v roce 1884.

Hrabě Leopold Lažanský nechal v letech 1861-1863 postavit třípatrový palác, který přivítal řadu slavných osobností, mezi nimiž byl i skladatel Bedřich Smetana. Položení základního kamene Národního divadla v roce 1868 lákalo do těchto míst více návštěvníků. V roce 1884 v paláci vznikla kavárna, pojmenovaná Slavia, což bylo inspirováno myšlenkou českého národního cítění a panslavismu.

Kavárna byla otevřena 30. srpna 1884 a často vítala kulturu milující lidi, směřující do sousedního divadla. Mezi jinými hosty byli herec Jindřich Mošna nebo divadelní režisér Jaroslav Kvapil, Jaroslav Seifert, Vítězslav Nezval, Karel Teige, Karel Čapek, Josef Čapek, Václav Špála či Jan Zrzavý .Kavárna se rovněž stala místem vyjádření českého národního cítění.

Za první republiky se kavárna přeměnila na kavárnu ve stylu francouzského art deco.Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Kavárna Slavia: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Café Louvre Praha 1 (399 m)
Café Savoy Praha 5 (437 m)

Je libo tematický výlet po okolí?

Aktuální předpověď počasí v Praze?