Karlin Studios, Praha 8

Karlin Studios

Praha 8, Křižíkova 34

1
Není tu akce, kterou Karlin Studios pořádá? Přidej ji
  • Byli tady (1)
  • Ohodnoť místo
  • www.karlinstudios.cz

Karlin Studios
Po rekonstrukci velké tovární haly v Karlíně, bývalé průmyslové čtvrti v Praze 8, vznikl unikátní komplex uměleckých ateliérů a galerií Karlin Studios, který se stal prvním svého druhu v Praze. Zakladatelem a iniciátorem tohoto neziskového projektu je FUTURA, o.s., která je rovněž jedním z členů občanského sdružení Karlin Studios.

V prostorách multifunkčního kulturního centra se nachází 17 ateliérů, které jsou pronajímány vybraným umělcům napříč generacím (v současné době: Josef Bolf, Ondřej Brody, Patricie Fexová, Pavla Gajdošíková, Pavel Humhal, Eva Jiřička, Eva Koťátková, Tomáš Lahoda, Jitka Mikulicová, Eugenio Percossi, Daniel Pitín, skupina Pode Bal, Milan Salák, Pavla Sceránková, Tereza Severová, Vladimír Skrepl, Sláva Sobotovičová, Evžen Šimera, Štěpánka Šimlová, Mark Ther, Avdei Ter-Oganian, Tereza Velíková, Lenka Vítková, Dan Vlček, Ivan Vosecký, Dušan Záhoránský). Jeden z hlavních ateliérů je používán zahraničními umělci, kteří jsou zváni do Prahy v rámci programu rezidencí pořádaného FUTUROU.

Dále Karlin Studios poskytují plochu pro dokumentační centrum Nadace pro současné umění, rozsáhlý archiv českých současných umělců a dvě galerie. Galerie Entrance soustředí svůj program na nejsoučasnější progresivní mladou generaci. Centrální prostor je využíván galerií Karlin Studios, která je dramaturgicky zaměřena nejen na prezentaci nových prací samotných umělců z místních ateliérů, ale i mladých českých a zahraničních umělců, kteří by v rámci pražského galerijního provozu jen ztěžka hledali adekvátní a takto velkorysé prostory pro realizaci svých alternativních projektů.

V roce 2006 do Karlin Studios přestěhoval své nakladatelství Divus spolu s redakcí časopisu Umělec. Pod jednou střechou je tak možné umění zároveň tvořit, vystavovat, reflektovat a dokumentovat.Karlin Studios a okolí - aktuální program

Toto muzeum/galerie si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Karlin Studios: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Pentahotel Prague Praha 8 (381 m)
Café Louvre Praha 1 (2.5 km)