Objekt Hudcova 76

Brno, Hudcova 76

Není tu akce, kterou Objekt Hudcova 76 pořádá? Přidej ji
  • Byli tadyMZM
  • Ohodnoť místo
  • www.mzm.cz

Nový a zcela unikátní, právě vytvářený archiv samizdatové a exilové literatury sídlí ve stejné budově jako Oddělení dějin literatury, bylo mu přiděleno celé patro. V současné době zde najdeme např. část archivu Pavla Kohouta a jeho ženy Jeleny Mašínové, archiv a část knihovny spisovatele Jiřího Gruši, stejně jako spisovatele Oty Filipa.

Tím se naskytla možnost, aby někteří z autorů měli svou vlastní místnost, v které jsou uloženy jejich publikace, knihy, dopisy, rukopisy a tiskopisy, fotografie, nahrávky, filmy apod. Vzhledem k tomu, že se zde často nacházejí i osobní drobnosti daných osobností, vzniká tak unikátní příležitost pro badatele, který může zkoumat objekt svého bádání přímo v jeho prostředí.

Zcela mimořádnou hodnotu představují materiály tzv. Podzemní univerzity, zřizované za pomoci londýnské nadace Jan Hus Educational Foundation. I když je toto pododdělení zatím ve stadiu vzniku, mohou badatelé po dohodě s kurátory těchto sbírek využít pro své studium či publikace.

Cílem je nejen zachovat a zaznamenat kulturní činnost osobností 20. století, ale pomocí výstav, přednášek a prací případných badatelů udržet zájem a informovat veřejnost o nedávných událostech našich kulturních dějin. Dokumenty jsou nejen přístupny k osobnímu studiu, ale také průběžně digitalizovány a ošetřeny tak, aby mohly sloužit i dalším generacím. Objekt Hudcova 76 a okolí - aktuální program

Toto muzeum/galerie si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Objekt Hudcova 76: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...