Galerie Portheimka

Praha 5, Štefánikova 12

Není tu akce, kterou Galerie Portheimka pořádá? Přidej ji
  • Byli tadyt.h.
  • Ohodnoť místo
  • www.galerie-portheimka.cz

Letohrádek Portheimka postavil v roce 1728 Kilián Ignác Dientzenhofer pro svoji rodinu jako letní sídlo. Na výzdobě se významně podílel jeho blízký přítel a spolupracovník Vavřinec Reiner, především pak malbou stropní fresky v kopuli oválného mramorového sálu představující Bakchovy slavnosti. 

V současnosti jsou z letohrádku využívány pro veřejnost především reprezentační místnosti v prvním patře hlavního traktu s oválným mramorovým Reinerovým sálem, dvěma sály s freskami, krbovou místností a sálem zasahujícím do severního křídla zdobeného kazetovým stropem.

Přízemí hlavního traktu nabízí vstup do galerie a stylovou kavárnu s celotýdenním provozem, v létě s posezením na zahrádce v parku s kapacitou 40-60 zákazníků. Galerie je situována v přízemí severního křídla a umožňuje kromě klasického výstavního využití i možnost společenských akcí jako jsou koncerty, konference a bankety, až pro 100 lidí. Prostor galerie lze variabilně měnit, takže vyhovuje všem druhům akcíGalerie Portheimka a okolí - aktuální program

Toto muzeum/galerie si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Galerie Portheimka: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Café Savoy Praha 5 (849 m)
Hermitage Hotel Prague Praha 2 (1 177 m)