Plzeň hlavní nádraží, Plzeň

Plzeň hlavní nádraží

Plzeň, Nádražní 102/9

Není tu akce, kterou Plzeň hlavní nádraží pořádá? Přidej ji
  • Byli tadymasek475111
  • Ohodnoť místo
  • www.cd.cz

Historická secesní budova hlavního nádraží byla uvedena do provozu roku 1908. Na konci II. světové války silně poškozena leteckými nálety, opravena díky letní dobrovolné brigádě zaměstnanců n.p. Škodovy závody.

V nedávné době zcela obnoven vzhled vstupního vestibulu, dlouhodobě probíhá rekonstrukce kolejiště a nástupišť v rámci výstavby železničního koridoru. Nejvíce nejspíše zaujme průčelí budovy s bohatě štukovanou omítkou, skleněnými vitrážemi, ozdobnými zábradlími s rostlinnými motivy, ale i klasickým neonovým nápisem s názvem stanice, či velkými prosvětlenými skleněnými hodinami - originál výrobek firmy IBM, která dodala zařízení ústředních hodin jako celek.

Vstupní vestibul obsahuje veduty ze života na Plzeňsku a štukem zde jsou vyvedeny hlavní směry oblastního průmyslu (hutnictví, strojírenství, hornictví, pivovarnictví) z nichž některé již patří minulosti.

Plzeň hlavní nádraží je výchozí železniční stanice pro parní vlaky pořádané spolkem IMC Plzeň.Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Plzeň hlavní nádraží: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!