Plzeň hlavní nádraží, Plzeň

Plzeň hlavní nádraží

Plzeň, Nádražní 102/9

Není tu akce, kterou Plzeň hlavní nádraží pořádá? Přidej ji

Historická secesní budova hlavního nádraží byla uvedena do provozu roku 1908. Na konci II. světové války silně poškozena leteckými nálety, opravena díky letní dobrovolné brigádě zaměstnanců n.p. Škodovy závody.

V nedávné době zcela obnoven vzhled vstupního vestibulu, dlouhodobě probíhá rekonstrukce kolejiště a nástupišť v rámci výstavby železničního koridoru. Nejvíce nejspíše zaujme průčelí budovy s bohatě štukovanou omítkou, skleněnými vitrážemi, ozdobnými zábradlími s rostlinnými motivy, ale i klasickým neonovým nápisem s názvem stanice, či velkými prosvětlenými skleněnými hodinami - originál výrobek firmy IBM, která dodala zařízení ústředních hodin jako celek.

Vstupní vestibul obsahuje veduty ze života na Plzeňsku a štukem zde jsou vyvedeny hlavní směry oblastního průmyslu (hutnictví, strojírenství, hornictví, pivovarnictví) z nichž některé již patří minulosti.

Plzeň hlavní nádraží je výchozí železniční stanice pro parní vlaky pořádané spolkem IMC Plzeň.Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Plzeň hlavní nádraží: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!