Amfiteátr na Horečkách, Frenštát pod Radhoštěm

Amfiteátr na Horečkách

Frenštát pod Radhoštěm, Horečky

Není tu akce, kterou Amfiteátr na Horečkách pořádá? Přidej ji

Areál amfiteátru ve Frenštátě pod Radhoštěm byl ještě před několika lety ve zdevastovaném stavu. V roce 2011 byl zde uspořádán první ročník dnes již známého hudebního festivalu Horečky fest, který měl na zapomenuté Horečky tenkrát přivést nové návštěvníky.

A právě při prvním zahájení zmíněného hudebního festivalu promluvil kromě zástupců města také frenštátský rodák a skokanská legenda Jiří Raška. Vyslovil tehdy přání, aby se do oblasti Horeček, včetně areálu amfiteátru, znovu vrátil život. Myšlenku oživení Horeček podpořili nejen zástupci města, ale především místní obyvatelé a stovky dalších návštěvníků.

Přání dnes již zesnulého Jiřího Rašky se stalo pro město motivací a do roka se frenštátský amfiteátr na Horečkách skutečně dočkal rozsáhlé rekonstrukce a obnovy (rok 2012).

Cílem bylo obnovit na Horečkách život, přilákat místní občany a také turisty, které by zdejší krajina opět zlákala k pravidelným procházkám a návštěvám zdejších akcí. Podle návrhu architekta Kamila Mrvy tak proběhla modernizace zdejšího pódia i zázemí pro učinkující. V následujícím roce přišlo na řadu hlediště.

Amfiteátr na Horečkách se tak znovu stal místem tradičních kulturních a hudebních akcí. Pravidelně se zde pořádá oblíbený hudební festival Horečky fest nebo společenská akce Svátek dřeva.

 Amfiteátr na Horečkách - aktuální program

Toto kulturní centrum si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Amfiteátr na Horečkách: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!