Kulturní dům Kamenice nad Lipou, Kamenice nad Lipou

Kulturní dům Kamenice nad Lipou

Kamenice nad Lipou, U kulturního domu

Není tu akce, kterou Kulturní dům Kamenice nad Lipou pořádá? Přidej ji
  • Byli tadyelia
  • Ohodnoť místo
  • www.kamenicenl.cz

 Kulturní dům v Kamenici nad Lipou byl postaven a uveden do užívání 5. května 1963. Je situován do blízkosti autobusového nádraží na rozhraní nové a staré bytové zástavby města, hned vedle sokolského hřiště. Od roku 1979 mělo v kulturním domě sídlo Městské kulturní středisko, které vykonávalo i metodickou pomoc v oblasti kultury pro přilehlé obce. V roce 1993 bylo pod jeho správu předáno městské muzeum, městská knihovna a městské kino a vzniklo zařízení s názvem Správa kulturních zařízení města Kamenice nad Lipou. V roce 2002 pod jeho správu byla předána i obecní knihovna v Pravíkově.


   Budova kulturního domu je rozdělena na čtyři části. Přední část je jednopatrová, kde se v prvním patře nachází kanceláře správy, malá a větší klubovna. V přízemí je vstupní část kulturního domu, skládající se ze vstupního vestibulu, hlavního vestibulu, šatny, pokladny a hlavního sociálního zařízení. Středovou část tvoří hlavní sál kulturního domu včetně balkonu, jeviště a kulisárny. Jeho kapacita je 400 míst. Hlediště je mobilní, takže lze upravit na stupňovité divadelní z lavic, i na stolovou úpravu. Na středovou část je z pravé strany napojena přízemní budova, kde se nachází restaurace. Její provoz je řešen formou pronájmu, ale je plně k dispozici při akcích v KD. Z levé strany je ke středové části napojena stejná budova jako z pravé, kde se nachází malý sál s kapacitou 100 míst. Do této části je také situován byt, sloužící dříve jako byt správce. Nyní je používán jako součást bytového fondu města. Pod celým kulturním domem je suterén, ve kterém se nachází orchestřiště, šest šaten pro účinkující včetně sociálního zařízení, dílna údržbáře a kotelna, která je dnes již mimo provoz.


   Kulturní dům sloužil od svého otevření vždy kamenické veřejnosti a přilehlým obcím jako zprostředkovatel kultury. Konají se v něm koncerty, divadla, estrádní a zábavné pořady, ale také akce zaměřené na vzdělávání jako jsou přednášky, besedy a různé kurzy. Nejedná se vždy o akce dovážené, ale také vystoupení místních amatérských souborů, které mají v kulturním domě své zázemí. Po uzavření hotelu Lípa se v kulturním domě začaly konat i plesy a taneční zábavy. V posledních letech se zde konají i diskotéky i když pouze v omezeném množství.
   Prostory kulturního domu jsou též pronajímány různým organizacím, podnikům a podnikatelům. Pořádají zde své plesy, výroční schůze, oslavy, školení a prodejní akce.Kulturní dům Kamenice nad Lipou a okolí - aktuální program

Toto kulturní centrum si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Kulturní dům Kamenice nad Lipou: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!