Není tu akce, kterou Občanské sdružení Békadilkoš pořádá? Přidej ji
  • Byli tadybekadilkos
  • Ohodnoť místo
  • www.bekadilkos.org

Na počátku byli Pučmidráti

Až do roku 1997 sahají, tenkrát ještě neoblaněné prsty, mnohých z nás. Z původního spontánního pořádání hudebních party, převážně podzemního charakteru se v roce 1999 vyprofiloval spolek Agent Orange. Už v roce 2000 však část lidiček nespokojených s dalším směřováním spolku odchází a zakládá „truc partu“ Kulturní spolek Békadilkoš. Aktivní jsme byli více méně nepravidelně. Akce jsme pořádali pro své známé, přátele a kamarády. Šlo hlavně o každoroční maškarní ples „Game of blue moon“. Co nás však neblaze proslavilo a o spoustu známých připravilo, bylo vydávání samizdatového oběžníku „Lovosický Pučmidrát“.

Dost bylo přestupkových komisí

Když jsme v roce 2005 místo ohraného maškarního plesu uspořádali outdoorovou dobrodružnou hru „Hon na lovošskou Gutaperču“, při které dvacet největších lovosických netáhel dva dny poskakovalo, běhalo, šplhalo a skákalo po lese, bylo nám jasné, že náš spolek prošel bez úhony bezstarostným dětstvím a začíná s ním mlátit puberta. Přestože se Gutaperča všem účastníkům líbila (méně už nám pořadatelům, kteří jsme táhli na Lovoš padesátikilové batohy:-), našlo se pár hnidopichů, kteří nám vyčítali absenci hudební akce. V září téhož roku jsme, za pomoci městské Avie, vrozeného altruismu Náčelníka a jeho kmene a drobných příspěvků místních sponzorů i města samotného, uspořádaliminifestiválek „V Sauně 2005“.

Chceme IČO p...

Znáte to, na koloběžce jste vyhráli, co jste mohli, výlet na horském kole značky Killerfrog se taky vyvedl a Vy už se vidíte v zánovním trabantu. Naší dlouholetou ambicí bylo uspořádat „velký“ festival a využít k tomu nádherného prostoru lesoparku Osmička. Chcete-li dělat velké akce, potřebujete partnery. Chcete-li partnery musíte být srozumitelní, čitelní a identifikovatelní. :-) Na jaře roku 2006 jsme proto založili občanské sdružení Békadilkoš a již v létě jsme pro Vás uspořádali první ročník multikulturního festivalu Lovosický Žafest. Od té doby Vás zásobíme promítáními, výstavami i jinými neplechami z kultury nebo vyžití volného času.

Co bude dál?

Máme tu výhodu, že jako žabky zůstaneme pořád zelenáči. To nám, však málokterý návštěvník naší akce odpustí. Proto se v tomto roce snažíme uspořádat festival větší a lepší. Také nás čeká školeníčko, které by z nás mělo učinit lepší tým, tj. lepší pořadatele. No, uvidíme... Taky nás oslovila jedna významná organizace, myslíme, že OSN se jmenuje, zda bychom jí pomohli s projektem Miliarda stromů pro Zemi, tak jí trochu píchneme. Samozřejmě drobné akcičky, ať už volnočasovky nebo kultůrka, taky budou.

Tak se někdy stavte….

Vaše Žabky


Přidat novou kulturní akci k tomuto objektu

Chcete připojit k akci fotografii?
Prosíme, nepište celý titulek velkými písmeny (převést na malá)Anglický název?
Vyplňte, pokud akce končí jiný den než začíná (vicedenní akce, festivaly...)
Anglický popis akce?
E-mail musí vyplňit pouze neregistrovaný fanoušek... Zaregistrovat (Proč se registrovat?)
Přidáním akce souhlasíte s podmínkami serveru Informuji.cz

Snažíte se vložit akci, kterou již máme v databázi?Štítky

Občanské sdružení Békadilkoš: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!