Občanské sdružení Békadilkoš

Lovosice, Nádražní 805

Není tu akce, kterou Občanské sdružení Békadilkoš pořádá? Přidej ji
  • Byli tadybekadilkos
  • Ohodnoť místo
  • www.bekadilkos.org

Na počátku byli Pučmidráti

Až do roku 1997 sahají, tenkrát ještě neoblaněné prsty, mnohých z nás. Z původního spontánního pořádání hudebních party, převážně podzemního charakteru se v roce 1999 vyprofiloval spolek Agent Orange. Už v roce 2000 však část lidiček nespokojených s dalším směřováním spolku odchází a zakládá „truc partu“ Kulturní spolek Békadilkoš. Aktivní jsme byli více méně nepravidelně. Akce jsme pořádali pro své známé, přátele a kamarády. Šlo hlavně o každoroční maškarní ples „Game of blue moon“. Co nás však neblaze proslavilo a o spoustu známých připravilo, bylo vydávání samizdatového oběžníku „Lovosický Pučmidrát“.

Dost bylo přestupkových komisí

Když jsme v roce 2005 místo ohraného maškarního plesu uspořádali outdoorovou dobrodružnou hru „Hon na lovošskou Gutaperču“, při které dvacet největších lovosických netáhel dva dny poskakovalo, běhalo, šplhalo a skákalo po lese, bylo nám jasné, že náš spolek prošel bez úhony bezstarostným dětstvím a začíná s ním mlátit puberta. Přestože se Gutaperča všem účastníkům líbila (méně už nám pořadatelům, kteří jsme táhli na Lovoš padesátikilové batohy:-), našlo se pár hnidopichů, kteří nám vyčítali absenci hudební akce. V září téhož roku jsme, za pomoci městské Avie, vrozeného altruismu Náčelníka a jeho kmene a drobných příspěvků místních sponzorů i města samotného, uspořádaliminifestiválek „V Sauně 2005“.

Chceme IČO p...

Znáte to, na koloběžce jste vyhráli, co jste mohli, výlet na horském kole značky Killerfrog se taky vyvedl a Vy už se vidíte v zánovním trabantu. Naší dlouholetou ambicí bylo uspořádat „velký“ festival a využít k tomu nádherného prostoru lesoparku Osmička. Chcete-li dělat velké akce, potřebujete partnery. Chcete-li partnery musíte být srozumitelní, čitelní a identifikovatelní. :-) Na jaře roku 2006 jsme proto založili občanské sdružení Békadilkoš a již v létě jsme pro Vás uspořádali první ročník multikulturního festivalu Lovosický Žafest. Od té doby Vás zásobíme promítáními, výstavami i jinými neplechami z kultury nebo vyžití volného času.

Co bude dál?

Máme tu výhodu, že jako žabky zůstaneme pořád zelenáči. To nám, však málokterý návštěvník naší akce odpustí. Proto se v tomto roce snažíme uspořádat festival větší a lepší. Také nás čeká školeníčko, které by z nás mělo učinit lepší tým, tj. lepší pořadatele. No, uvidíme... Taky nás oslovila jedna významná organizace, myslíme, že OSN se jmenuje, zda bychom jí pomohli s projektem Miliarda stromů pro Zemi, tak jí trochu píchneme. Samozřejmě drobné akcičky, ať už volnočasovky nebo kultůrka, taky budou.

Tak se někdy stavte….

Vaše ŽabkyMáš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Občanské sdružení Békadilkoš: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!