Centrum Sklenářka - o.s. Nová Země

Kostelec nad Orlicí, Sklenářka 458

Není tu akce, kterou Centrum Sklenářka - o.s. Nová Země pořádá? Přidej ji
  • Byli tady
  • Ohodnoť místo
  • www.sklenarka.cz

V areálu vily Sklenářka, která byla původně postavena jako místo pro Lásku, setkávání a umění, navazujíc na tradici místa, budujeme prostor pro nekonvenční myšlení a realizaci svobodného způsobu života v souladu s Matkou Zemí.

Vila, která je centrem vznikajícího společenství nabízí nádherné prostory, které budou po rekonstrukci sloužit pro pořádání workshopů, seminářů, literárních večerů, vzdělávacích a kulturních projektů a taktéž nabídne zájemcům ubytování.

V přízemí budovy se nachází zrekonstruovaná společná kuchyně, dále zde vzniká velká kavárna s čajovnou, výstavním a prodejním prostorem , multimediální knihovnou, studovnou a projekčním zařízením. V letním období bude k posezení využívána také velká terasa před kavárnou - čajovnou, s nádherným výhledem na velký kruhový bazén a okolní přírodu.

V prvním patře vily postupně vzniká 6 pokojů s celkovou ubytovací kapacitou pro přibližně 35 osob. Pokoje jsou dvou, tří, čtyřlůžkové a větší, největší pokoj bude sloužit pro hromadné spaní více lidí. Dále bude v prvním patře velký ozvučený sál určený pro pořádání různých akcí - meditací, cvičení, seminářů, workshopů ... Plocha sálu je 65 m2 .

V obou patrech je umístěno sociální zařízení , v přízemí sprchy a koupelny. Objekt je vytápěný pomocí ústředního topení ekologickým kotlem na dřevo, je kombinováno s krbovým vytápěním s rozvodem horkého vzduchu. Počítáme také s využitím sluneční energie. 

V celém areálu budou postupně vznikat alternativní stavby, které budou sloužit nejen k bydlení, ale také jako letní prostory pro meditace a zajímavé semináře v přírodě.Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Centrum Sklenářka - o.s. Nová Země: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!