Punkevní jeskyně, Blansko

Punkevní jeskyně

Blansko, jeskyně

Není tu akce, kterou Punkevní jeskyně pořádá? Přidej ji
  • Byli tadyAndrea Morkusová
  • Fotky z okolí
  • Ohodnoť místo
  • www.caves.cz

Punkevní jeskyně jsou pravděpodobně nejznámější jeskyně České republiky.

Návštěvníci se krátce po vstupu ocitají v prostorách rozlehlého Předního dómu se 4 metry dlouhým stalaktitem nazývaným Strážce. Z mostu zde mohou obdivovat překrásně zdobenou stěnu dómu i nejmohutnější krápník Punkevních jeskyní, stalagnát Salmův sloup. V zadní části dómu je Zrcadlové jezírko, u něhož se příležitostně konají živé koncerty.  

Prohlídka pokračuje výstupem po dlouhých schodech do Reichenbachova dómu, několik desítek metrů vysoké, mohutné prostory, a krásně zdobenou Stalagmitovou chodbou do Zadního dómu a odkud do síně U anděla, mohutného stalagnátu unikátních tvarů.

Během prohlídky jeskyně si budete moci díky hudbě vychutnat i její výbornou akustiku.

Opravdovým zážitkem je vstup na dno propasti Macocha, z níž se otevírá úchvatný pohled na monumentální, 138,5 metrů vysoké, skalní stěny. Na samotném dně propasti jsou vidět dvě jezírka. Horní jezírko je hluboké cca 13 metrů a Dolní, kterým se ponáří Punkva do dalších prostor, je podle průzkumů hluboké 49 metrů. Návštěvníci zde vyslechnou i pověst o původu jména propasti Macocha.

Následuje unikátní 440 metrů dlouhá plavba motorovými čluny po podzemní řece Punkvě, během níž zakotvíte v podzemním přístavišti, abyste si prohlédli Masarykův dóm s krásnou krápníkovou výzdobou.

Punkevní jeskyně můžete navštívit po celý rok. Z důvodu velké návštěvnosti se v hlavní sezóně od dubna do října a o víkendech doporučuje rezervace vstupu na info@caves.cz, nebo na číslech +420 516 413 575, 516 410 024, 602 205 584 v Ústřední informační službě Skalní mlýn.

Základní prohlídkový okruh s celou plavbou trvá přibližně hodinu, pěší část měří 1250 metrů.

Foto: Petr Zajíček, archiv Správy jeskyní ČRUkaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí

Punkevní jeskyně na fotkách...

Máš lepší fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Punkevní jeskyně: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!