Jízdárna Světce, Tachov

Jízdárna Světce

Tachov, Světce 2

Není tu akce, kterou Jízdárna Světce pořádá? Přidej ji

Největší česká jízdárna a druhá největší jízdárna ve střední Evropě ...  (úvodní foto asi z roku 1880) ... po Španělské dvorní jízdárně ve Vídni.

Budova světecké jízdárny v sobě spojuje prvky průmyslové architektury s představou aristokratické stavby. Monumentální novorománská stavba, původně sloužící jako jízdárna.

Stavěna v l. 1858 – 62 v období raného eklektismu. Architektonicky a technicky hodnotná stavba. Největší jízdárna v Čechách a po vídeňské druhá největší v Evropě.

Jízdárna je opatřena velmi pozoruhodným krovem s tzv. lucernou – hranolovým světlíkem, kterým do haly jízdárny přichází nejvíce osvětlení. Jízdárnu nechal vystavět penzionovaný polní maršál Alfréd I. Windischgrätz  a spolu s architekty Wilhelmem Nevenhorstem a Adamem Haberzettlem vytvořili skvostné architektonické dílo pol. 19. století.

V devadesátých letech 20. století měla být zbořena, šťastné rozhodnutí odborníků a zástupců Města rozhodlo pro rekonstrukci. Postupná rekonstrukce byla započata v roce 2000 a ... teď se můžete těšit společně s námi - při prohlídkách, při koncertech, organizovaných prohlídkách a výstavách.Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Jízdárna Světce: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!