Není tu akce, kterou Divadlo Continuo pořádá? Přidej ji
  • Byli tady (1)
  • Ohodnoť místo
  • www.continuo.cz

DIVADLO CONTINUO

Divadlo Continuo je profesionální divadelní skupina vedená režisérem a uměleckým vedoucím Pavlem Štouračem. Zakládající členové skupiny spolu začali pracovat v r. 1990 na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze. V roce 1992 se odstěhovali z Prahy do jižních Čech a založili nezávislé profesionální divadlo. Od roku 1995 Divadlo Continuo trvale sídlí a tvoří v malé vesnici Malovice, 25 km od Českých Budějovic, v prostorách bývalé zemědělské usedlosti pojmenované Švestkový Dvůr.

Za svoji patnáctiletou existenci vytvořilo Divadlo Continuo přes dvacet inscenací, v nichž je zřejmá vývojová cesta od loutkových počátků, přes inspiraci cirkusovým uměním až po poetiku, kterou divadelní kritika nazývá „novou středoevropskou snovou obrazivostí“.

Inscenace Divadla Continuo není snadné jednoznačně žánrově zařadit. Pohyb, hudba, loutky (od deseticentimetrových maňásků přes jarmareční loutky a masky až po figuríny v nadživotní velikosti), fyzické herectví, cirkusové techniky, stejně jako výrazná výtvarná stylizace - to vše vytváří nezaměnitelnou poetiku jednotlivých inscenací.

Pro hereckou práci Continua je charakteristické hledání autentického, osobního výrazu spojováním výtvarného znaku a fyzického herectví, rytmu a muzikality. Divadlo tak vědomě navazuje na tradici reformátorů druhé divadelní reformy.

Od roku 1997 se Divadlo Continuo ve své tvorbě systematicky věnuje projektům pouličního divadla a divadla v netradičních prostorách, jako např. ve dvorech domů, starých továrnách, historických objektech apod. Mezi nejvýznamnější projekty, které vznikly v rámci této koncepce, patří pouliční inscenace Drakoni (1997), Cirkus Vitae (1998), Dokud Vás sny nerozdělí (2001), divadelní tvůrčí dílna Kratochvílení (1997-2006), pořádaná každoročně v prostorách Švestkového dvora v Malovicích a renesančního zámku Kratochvíle a další projekty „Site specific“ jako např. Slavnostní zakončení projektu Praha - Evropské město kultury (2000), Streetcar Grand Opening, Portland, USA (2001), Expo 2005, Aichi, Japonsko (2005), projekt Zenové zahrady, Praha (2006), Na hrázi, Malovice (2007), Hostina času (2008), Krajina na znamení (2009).

Za patnáct let své existence se Divadlo Continuo stalo přední českou nezávislou divadelní skupinou, o čemž svědčí nejen zájem divadelního publika a příznivé hodnocení odborné divadelní kritiky, ale i řada ocenění na festivalech, kterých se Continuo pravidelně účastní (Francie, Holandsko, Maďarsko, Slovensko, Polsko, Německo, Slovinsko, Švýcarsko,Jižní Korea, USA)


Přidat novou kulturní akci k tomuto objektu

Chcete připojit k akci fotografii?
Prosíme, nepište celý titulek velkými písmeny (převést na malá)Anglický název?
Vyplňte, pokud akce končí jiný den než začíná (vicedenní akce, festivaly...)
Anglický popis akce?
E-mail musí vyplňit pouze neregistrovaný fanoušek... Zaregistrovat (Proč se registrovat?)
Přidáním akce souhlasíte s podmínkami serveru Informuji.cz

Snažíte se vložit akci, kterou již máme v databázi?


Divadlo Continuo a okolí - aktuální program

Toto divadlo si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí

Štítky

Divadlo Continuo: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!