Prácheňské muzeum, Písek

Prácheňské muzeum

Písek, Velké náměstí 114

Není tu akce, kterou Prácheňské muzeum pořádá? Přidej ji
  • Byli tady
  • Ohodnoť místo
  • www.prachenskemuzeum.cz

Expozice Prácheňského muzea byly otevřeny 18. května 1993. Autory scénérií jsou z velké části odborní pracovníci muzea, další části zpracovali přizvaní odborníci, např. PhDr. Tomáš Durdík, DrSc., PhDr. Jaroslav Kudrnáč, CSc., RNDr. Jiří Machart, CSc., PhDr. František Šmahel, CSc. a Mgr. Ondřej Kolář.

Architektonické řešení a koncepce je dílem ing. arch. Vladimíra Bou?ka, grafické řešení Radomíra Postla a expozice realizovali pracovníci Art Centra České Budějovice. Ve výstavbě je ještě expozice etnografie a barokního umění. Každý sál je doplněn figurínou, která charakterizuje pojednané období. V prostoru mezi prvním a druhým patrem je umístěn hodinový stroj z roku 1768, který pravidelně odbíjí čtvrtky, půlky i celé hodiny a oživuje tak návštěvníkům pobyt v muzeu.


Za nově pojaté expozice získalo v roce 1996 muzeum od Rady Evropy cenu Evropské muzeum roku.Ve stálých expozicích je z prostorových i koncepčních důvodů  prezentována jen menší část z rozsáhlých muzejních sbírek.Prácheňské muzeum a okolí - aktuální program

Toto muzeum/galerie si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Prácheňské muzeum: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!