Svatá Hora, Příbram

Svatá Hora

Příbram, Svatá Hora 591

Není tu akce, kterou Svatá Hora pořádá? Přidej ji

Svatá Hora je významné mariánské poutní místo vystavěné v letech 1659-1670 podle plánů italského architekta Carla Luraga. V roce 2015 prošel areál rozsáhlou rekonstrukcí. Díky rekonstrukci jsme rozšířili nabídku komentovaných prohlídkových okruhů:

 • areál s průvodcem
  Podíváte se do 4 rohových kaplí, krápníkové kaple, baziliky a poslechnete si výklad k historii Svaté Hory a k některým obrazům v ambitech.
 • zvonice
  Podíváte se přímo k jednotlivým zvonům ve svatohorské zvonici. Dozvíte se jejich historii, v jakém tónu jsou laděné, jejich hmotnost a další zajímavosti.
 • sklepení
  Navštívíte nově zrekonstruované svatohorské sklepení, dozvíte se, jak jezuité plánovali stavbu rezidence a zjistíte, k čemu se používaly jednotlivé místnosti.
 • muzeum (bez průvodce)
  Celou expozicí Vás provede časová osa, prohlédnete si šatičky Panny Marie Svatohorské, zhlédnete prezentace a animované filmy z dějin Svaté Hory. Do konce roku 2018 je součástí expozice výstava Požár Svaté Hory a její rekonstrukce.
 • areál s krátkým varhanním koncertem
  Klasickou prohlídku areálu s průvodcem je možno zakončit i krátkým varhanním koncertem.

V bazilice se pravidelně konají bohoslužby, křtiny a svatby. Nabízíme také duchovní cvičení a ubytování v Exercičním domě. Také je možné pronajmutí nově zrekonstruovaných sklepních prostor a barokního refektáře. Více informací na e-mailu jechortova@svata-hora.czSvatá Hora a okolí - aktuální program a vstupenky

18kvě - 31procelý den

Varhany

Svatá HoraVýstava
Další akce v okolí Cyklotrasy v okolí
vytisknoutMáš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Svatá Hora: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!